Daha Kurulalı Bir Yıl Oldu Saray Oyunları Başladı

Daha Kurulalı Bir Yıl Oldu Saray Oyunları Başladı
Millet gazetesinin özel haberine göre Recep Tayyip Erdoğan'ın kullandığı Kaçak Saray'da fişleme yapıldı. Fişlemeler Kırmızı, Turuncu, Yeşil olmak üzere üçe ayrıldı. Söz konusu güvenlik soruşturmasının Erdoğan'ın...

Millet gazetesinin özel haberine göre 

Recep Tayyip Erdoğan'ın kullandığı Kaçak Saray'da fişleme yapıldı. Fişlemeler Kırmızı, Turuncu, Yeşil olmak üzere üçe ayrıldı. Söz konusu güvenlik soruşturmasının Erdoğan'ın talimatıyla yapıldığı belirtildi.

Habere göre aralarında Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık'ın da bulunduğu önemli kurumlarda, üst yönetimde görev alan personelin gizli bir soruşturmadan geçtikleri ortaya çıktı. MİT ve Emniyet tarafından araştırılan personel sayısı 6 bini buldu. Öncelikli olarak müsteşar, genel müdür, daire başkanı ve şube müdürleri tek tek araştırıldı.

ŞECERELERİ ÇIKARTILDI

İki aşamalı yürütülen araştırmada, önce personelin devlet kurumlarındaki geçmişi ve destek verdiği sivil toplum kuruluşları belirleniyor. Ardından da kişinin anne, baba, kardeşler ve yakın akrabaları üzerinden veriler toplanıyor. Araştırma sonucu personel"kırmızı, turuncu ve yeşil" kodlarla fişleniyor. Bu üç koddan birini almayan "renksizler" ise"güvenilir personel" sayılıyor.