CHP'li Yılmaz: Vatanım İçin Kaygılanıyorum

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz içeride ve dışarıda herkesle kavgalı olduğumuzu belirterek, "Bu durum beni çok üzüyor. Benim şahsım olarak hiçbir şeyim yok, ama 3 çocuğum ve vatanım için kaygılanıyorum" dedi.CHP...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
CHP'li Yılmaz: Vatanım İçin Kaygılanıyorum

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz içeride ve dışarıda herkesle kavgalı olduğumuzu belirterek, "Bu durum beni çok üzüyor. Benim şahsım olarak hiçbir şeyim yok, ama 3 çocuğum ve vatanım için kaygılanıyorum" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, Kocaeli'nin Darıca İlçesi'nde partisinin ilçe başkanlığını ziyaret etti. Partililere hitaben konuşan Öztürk Yılmaz, 20 yıl diplomatlık yaptığını hatırlatarak, "Bu kadar ağır koşullar görmedim. İçeride olduğu gibi dışarıda da herkesle kavgalıyız. Bu durum beni çok üzüyor. Benim şahsım olarak hiçbir şeyim yok, ama 3 çocuğum ve vatanım için kaygılanıyorum. Bu kadar kavgacı, herkese tepeden bakan, horlayan bir isim bu güne kadar Türkiye Cumhuriyeti'nde henüz görülmedi. Bu nedenle televizyon dahi seyretmek istemiyorum" diye konuştu.

Suriye konusundaki yanlış politikalara değinen Yılmaz, "3 milyon Suriyeli geldi, biz belki onları almak zorundayız. Bunlar bizim Osmanlı döneminden bu yana kardeşlerimiz, şu anda da komşumuz. Rejim zalim diye bunları silahlı mücadeleye itmek mi lazım? Biz, Suriye'deki iç savaş öncesi bu durumu toparlayamaz mıydık? Bunun en büyük maliyetini Türkiye ödüyor. 10 milyar dolar harcamışız ama kimseyi memnun da edemiyoruz. Biz, neden bu işe başlamadan hesap kitap yapmadık. Yanlış politikalar nedeniyle ulusal değerlerimiz, herşeyimiz yok oluyor" dedi.