CHP'li Koç: Açılmayan daha çok ayakkabı kutusu var

CHP'li Koç: Açılmayan daha çok ayakkabı kutusu var
CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, "Görünmeyen, açılmayan çok ayakkabı kutusu var Türkiye'de. Evlerde gizli ne kasalar var? Sarayların dehlizlerinde kim bilir ne numaralar var, ne israflar var? Bunu ben söylemiyorum, arada...

CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, "Görünmeyen, açılmayan çok ayakkabı kutusu var Türkiye'de. Evlerde gizli ne kasalar var? Sarayların dehlizlerinde kim bilir ne numaralar var, ne israflar var? Bunu ben söylemiyorum, arada bir ağlayarak veda eden Başbakan Yardımcısı söylüyor" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Haluk Koç, yaşamını yitiren yengesi Dürdane Gümüş'ün cenaze törenine katılmak üzere Samsun'un Çarşamba İlçesi'ne geldi. Cenaze töreninin ardından kent merkezine gelen Haluk Koç, partisinin İl Başkanlığı binasında basın toplantısı düzenledi.

Yargının iktidar sopası haline geldiği bir süreçten geçildiğini söyleyen Koç, "Hakimlerin talimatla karar verdiği bir dönemden geçiyoruz. Daha öncede söylemiştim. Bütün dünyada hırsızların polisler tarafından kovalandığını biliyoruz. Olay değişti. Türkiye'de polisleri hırsızlar kovalar hale geldi. Bunun sonuçlarını görüyorsunuz. 7 Haziran'da 72 milyon insanımız, hem hakim, hem savcı, hem polis hem de yurttaş olacaklar. Hiçkimsenin talimatıyla sandığa gitmeyecekler. Bütün yaşadıklarını mutlaka bir muhabeseye tabi tutacaklar ve özgür iradeleriyle tercihte bulunacaklar" dedi.

CHP'nin imam hatiplerileri kapatacağı yönünde söylemler olduğunu dile getiren Koç, "Efendim 'CHP imam hatip liselerini kapatacak. CHP başörtüsüne yasak getirecek.' Sen ne zaman akıllanacaksın? Sen hep siyaset dışı konuları istismar ederek, kullanarak kendine malzeme yaptın. Bırak, düş bu insanların yakasından. İsteyen çocuğuna istediği şekilde dinini öğretebilir, diyanetini öğretebilir, isteyen istediği şekilde giyinebilir. Herkes dininde, inancında, yaşamında özgüdür. Hiçkimse tarafından, hele devlet tarafından asla bir muameleye tabi tutalamaz. Sen Beyoğlu İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldun. Orayı açan CHP eski Genel Başkanı rahmetli Bülent Ecevit'tir" diye konuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, devletin çok kaynağının olduğunu vurgulayarak, "Görünmeyen, açılmayan çok ayakkabı kutusu var Türkiye'de. Evlerde gizli ne kasalar var? Sarayların dehlizlerinde kim bilir ne numalalar var, ne israflar var? Bunu ben söylemiyorum, arada bir ağlayarak veda eden Başbakan Yardımcısı söylüyor. 'Ankara'yı birileri parsel parsel sattı' diyen kişi söylüyor. Peki bunların hesabı sorulmayacak m?" dedi.