Cani eş: "Felçli kalması için eşimin beline doğru ateş ettim"

Cani eş: "Felçli kalması için eşimin beline doğru ateş ettim"
BURSA’da geçen 19 Ocak’ta Serkan T.’yi bıçakla yaraladıktan sonra aynı gün geldiği Eskişehir’de eşi Çiğdem Çeledir’i, kayınbiraderi Muhammet Murat Çelik’i ve uzaktan akrabası Birol İnce’yi tabancayla öldüren,...

BURSA’da geçen 19 Ocak’ta Serkan T.’yi bıçakla yaraladıktan sonra aynı gün geldiği Eskişehir’de eşi Çiğdem Çeledir’i, kayınbiraderi Muhammet Murat Çelik’i ve uzaktan akrabası Birol İnce’yi tabancayla öldüren, kayınvalidesi Aynur Çelik’i de tabancayla yaralayan Soytürk Çeledir, "Eşimin beline doğru ateş ettim. Amacım felç veya sakat kalmasıydı" dedi.

Otomobil alım- satımı yapan 33 yaşındaki Soytürk Çeledir, bir süre önce Eskişehir’de işlettiği kahvede çalıştıktan sonra Bursa’daki ailesinin yanına dönen 19 yaşındaki Serkan T.’yi Bursa’da bıçakla yaraladı. Aynı gün Eskişehir’e gelen Soytürk Çeledir, kendisinden boşanmak isteyen eşi 29 yaşındaki Çiğdem Çeledir’in annesi ile birlikte kaldıkları Yenikent Mahallesi’ndeki evine gitti. Soytürk Çeledir, tabancayla ateş ederek eşi Çiğdem Çeledir’i, kayınbiraderi 18 yaşındaki Muhammet Murat Çelik ve kayınvalidesi 47 yaşındaki Aynur Çelik’i yaralayıp kaçtı. 4 çocuk annesi Çiğdem Çeledir aynı gün, kayınbirader Muhammet Murat Çelik de 3 Şubat’ta kaldırıldıkları hastanede öldü.

Soytürk Çeledir aynı gece 19 Ocak’ta, eşiyle ilişkisi olduğunu öne sürdüğü uzaktan akrabası Birol İnce’yi Turgutlar Mahallesi girişindeki mezarlık yanında tabancayla öldürdü. Çeledir, 3 Şubat 2015 tarihinde polisler tarafından yakalandı, sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklanarak Eskişehir H Tipi Cezaevi’ne gönderildi.

Tutuklu sanık Soytürk Çeledir hakkında eşi Çiğdem Çeledir ve kayınbiraderi Muhammet Murat Çelik’i öldürmek, kayınvaldesi Aynur Çelik’i de yaralamak suçundan Eskişehir 2’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde, uzaktan akrabası Birol İnce’yi öldürmek suçundan da Eskişehir 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde 2 ayrı dava açıldı.

30 KİŞİYLE BERABER OLDUĞUNU SÖYLEDİ

Eskişehir 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün yapılan duruşmaya tutuklu sanık Soytürk Çeledir ile olayda yaralanan kayınvalide Aynur Çelik katıldı. Ağırlaştırılmış ömür boyu hapis istemiyle yargılanan sanık Soytürk Çeledir, öldürdüğü eşi Çiğdem Çeledir’in başka erkeklerle ilişkisi olduğunu öne sürdü. Çelendir duruşmada şöyle konuştu:

"Allah rahmet eylesin; eşim çok inatçıydı. Aramızda daha önce tartışma çıkmıştı. Eşim çocukları alarak kadın sığınma evine gitti. Ben de barışmak için defalarca kapısına gittim. Eşim ile pencereden konuştuk. Beni sevmediğini söyledi. Çocuklarımı alarak eve gittim. Çocuklarım bana eşimin sığınma evindeyken iki kez bir arabanın gelerek kendisini aldığını söyledi. Araya aile büyükleri girince, eşim sığınma evinden ayrılıp eve geldi. Eşim tartışma sırasında bana 30 kişi ile beraber olduğunu ve bu kişilerin isimlerini bana söyledi. Daha sonra da boşanma davası açtı. Çocuklarımı elimden alıp beni süründüreceğini söyledi."

"BELİNE DOĞRU ATEŞ ETTİM"

Olay günü uzaktan akrabası Birol İnce ile birlikte Bursa’ya gittiklerini belirten Soytürk Çeledir, burada Serkan T.’yi kendisinin değil Birol’un bıçakla yaraladığını öne sürdü. Daha sonra Eskişehir’e döndüklerini söyleyen Soytürk Çeledir, kayınvaldesinin evinde olanları şöyle anlattı:

"Bursa’dan döndüğümüzde Birol ile birlikte kayınvalideme gittik. Kapıyı ölen kayınbiraderim açtı. Kayınvalidem giriş kapısındaydı, arkasında da eşim vardı. Eşim ile konuşmak istedim. Bana hakaret etmeye başladı. Beni itmeye başladılar. O an öfkeyle montun iç cebimdeki silahı çıkarttım. Bu sırada üzerime atıldılar. Eşimin beline doğru ateş ettim. Amacım; eşimin felçli veya sakat kalmasıydı. Kayınbiraderime bilerek ateş etmedim. Arbede sırasında vuruldu."

Mahkeme heyeti, tanıkların dinlenmesi için davayı erteledi.