"Bir Kurşun Yedik Diye Bu Vatanı Bırakacak Halimiz Yok"
Haber Giriş: | Haber Güncelleme: 00.00.0000 00:00

"Bir Kurşun Yedik Diye Bu Vatanı Bırakacak Halimiz Yok"

DİYARBAKIR’IN Sur İlçesi’nde PKK'lı teröristlerce çatışmada bacağından yaralanan ve izinli olarak Aksaray’daki baba evine gelen 24 yaşındaki uzman çavuş Yusuf Bilgiç, iyileşip yine görevine devam edeceğini söyledi. Uzman...

DİYARBAKIR’IN Sur İlçesi’nde PKK'lı teröristlerce çatışmada bacağından yaralanan ve izinli olarak Aksaray’daki baba evine gelen 24 yaşındaki uzman çavuş Yusuf Bilgiç, iyileşip yine görevine devam edeceğini söyledi. Uzman çavuş Bilgiç, "Tekrar görevime devam edeceğim. Bir kurşun yedik diye bu vatanı ya da yaptığımız görevi bırakacak halimiz yok. Biz oraya canımızı vermeye gidiyoruz. Gerekirse canımızı da feda ederiz. Yeter ki vatanımız şerefsizlerin eline kalmasın" dedi.

Ağrı’nın Patnos İlçesi’nde bulunan 3’üncü Jandarma Komando Alay Komutanlığı 2’inci taburda görevli
Aksaraylı uzman çavuş Yusuf Bilgiç, geçici görevle Diyarbakır’ın Sur İlçesi’ne görevlendirildi. 4 Ocak tarihinde Sur İlçesi’nde göreve başlayan ve burada terör örgütü PKK ile birçok çatışmaya giren uzman çavuş Bilgiç, 19 Ocak tarihinde yine girdiği bir çatışmada, atılan el bombasından kurtulmak isterken bacağından vuruldu. Yaralanan uzman çavuş Yusuf Bilgiç, arkadaşları tarafından askeri araçla Diyarbakır Askeri Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada ilk müdahalesi yapılan uzman çavuş Yusuf Bilgiç daha sonra Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi’ne (GATA) sevk edildi. Burada yapılan ameliyattan sonra izinli olarak Aksaray’ın Ortaköy İlçesi’ne bağlı Çiftevi Köyü’ndeki baba evine getirildi.

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.

GEREKİRSE CANIMI VERİRİMSur’da girdiği çatışmada vurulduğu anı anlatan uzman çavuş Yusuf Bilgiç, şunları söyledi:

"4 Ocak’ta Sur’a görevlendirildik. Sur ile ilgili bilgiler verildi. Bir gün orada eğitim aldık. Sur’un genel durumunu öğrendik. Sonra da göreve başladık. Operasyondayken bir evi ele geçirdik. Ev temizdi ve bir sıkıntı yoktu. Ama biranda üzerimize ateş açıldı. Biz de karşılık verdik. O sırada yakın mesafe olduğu için bize doğru el bombası atmaya çalışıldı. El bombasından kaçalım derken kurşun ayağıma isabet etti. Çok şükür bir sıkıntı yok. Allah’a şükür ucuz atlattık. Tekrar görevime devam edeceğim. Bir kurşun yedik diye bu vatanı ya da yaptığımız görevi bırakacak halimiz yok. Biz oraya canımızı vermeye gidiyoruz. Gerekirse canımızı da feda ederiz. Yeter ki vatanımız şerefsizlerin eline kalmasın."

Bir yıl önce evlenen oğluna kavuştuğu için büyük sevinç yaşayan baba Ramazan Bilgiç de şunları söyledi:

“Çok şükür oğlumuza sağ salim kavuştuk. Allah’ım devletimize, polisimize, askerimize ve milletimize zeval vermesin. Oğlum ameliyattan çıktıktan sonra arayarak yaşadıkları ve vurulduğunu bana anlattı. Oradan GATA’ya gönderdiler ve ben de gittim karşıladım. Binlerce şükür ki sağ salim evimize ulaştı.’’