Başhekim kendi hastanesini inceleyecek!

Tunceli Devlet Hastanesi'nde tedavi olmayı beklerken, doktorsuz ve hemşiresiz odada çocuğunu kaybeden annenin şikayeti üzerine hastane hakkında inceleme başlatıldı

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Başhekim kendi hastanesini inceleyecek!

Tunceli Devlet Hastanesi'nde tedavi olmayı beklerken, doktorsuz ve hemşiresiz odada çocuğunu kaybeden annenin şikayeti üzerine hastane hakkında inceleme başlatıldı. Ancak Valilik, hastanenin ihmalinin olup olmadığının o hastanenin başhekimine sorulmasına karar verdi. İşte trajikomik soruşturmanın detayları...

21 haftalık hamile olan Ü.H. isimli kadın 28 Kasım 2018 tarihinde gece saatlerinde Tunceli Devlet Hastanesi’ne karın ağrısı şikayeti ile gelmiş, kan ve idrar tahlili yapılan kadın “gaz sancısı” teşhisiyle birkaç saat sonra evine gönderilmişti.

BİRKAÇ SAAT SONRA YENİDEN HASTANEYE GELDİ

Durumu ağırlaşan kadın, saatler sonra yeniden hastaneye başvurmuş ve gözlem altına alınmıştı.

ÇOCUĞUNU KAYBETTİ

Sabaha karşı ise Ü.H. isimli kadının düşük yaptığı anlaşılmıştı. Talihsiz kadın ve yakınları ise hastanede kendileriyle ilgilenilmediğini savunmuş, olay esnasında da hastane odasında doktor ve hemşirelerin olmadığı iddiasıyla durumu savcılığa taşıyarak, hastane yönetiminden şikayetçi olmuşlardı.

VALİLİKTEN İLGİNÇ GÖREVLENDİRME

Tunceli Valiliği de konuyla ilgili soruşturma başlatmıştı. Önceki gün soruşturmayla ilgili ilginç bir gelişme yaşandı. Tunceli Valiliği görevlerini ihmal ettikleri gerekçesiyle hastanenin Kadın Doğum Uzmanı E.K., acil doktorları E.K. ile S.Ö. hemşireler Y.Ö. ve G.O. hakkında inceleme başlattı.

Tunceli Devlet Hastanesi Başhekimi Çağdaş Özdemir , kendi hastanesinin ihmalde bulunup bulunmadığını inceleyecek.

BAŞHEKİM KENDİ HASTANESİNİ DENETLEYECEK!

4483 sayılı Memurlar ve Diğer Kamu Görevlilerinin Yargılanması Hakkındaki Kanuna göre ön inceleme yapmak üzere ise Tunceli Devlet Hastanesi’nin Başhekimi Op. Dr. Kadın Doğum Uzmanı Çağdaş Özdemir görevlendirildi. Yani görevlerini ihmal ettikleri iddia edilen 3’ü doktor ve 2’si hemşire olmak üzere 5 hastane personelinin ‘ihmal iddialarını’ bizzat kendi başhekimlerinin incelemesine karar verildi. (Sözcü)