Bakan Öztürk "Amacımız yasaların uygulanmasını sağlamak"

Bakan Öztürk "Amacımız yasaların uygulanmasını sağlamak"
İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk, 5 ili kapsayan seçim güvenliği toplantısına katılmak üzere Van'a geldi. Bakan Öztürk, "Bizim amacımız yasaların uygulanmasını sağlamak. Halkımızın iradesini olduğu gibi sandığa herhangi...

İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk, 5 ili kapsayan seçim güvenliği toplantısına katılmak üzere Van'a geldi. Bakan Öztürk, "Bizim amacımız yasaların uygulanmasını sağlamak. Halkımızın iradesini olduğu gibi sandığa herhangi bir tehdit, korku, endişe olmaksızın yansımasını temin etmektir" diye konuştu.

İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk, yarın Van'da yapılacak seçim güvenliği bölge toplantısına katılmak üzere beraberindeki Emniyet Genel Müdürü M. Celalettin Lekesiz ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Abdullah Atay ile birlikte Van'a geldi. Van Valisi İbrahim Taşyapan'ı ziyaret eden Bakan Öztürk, şöyle konuştu: "Seçim güvenliği nedeniyle yaptığımız bölge toplantıları var. Geleneksel olarak seçimlerden önce zaten bakanlarımız bu toplatıları yaptılar. Yarında burada 5 ilimizi kapsayan bir bölge seçim güvenliği toplantısı yapacağız. Öncelikle şunu söylemek lazım. Bizim amacımız yasaların uygulanmasını sağlamak. Halkımızın iradesini olduğu gibi sandığa herhangi bir tehdit, korku, endişe olmaksızın yansımasını temin etmektir. Dolayısıyla bu tür toplantılar vatandaşlarımızın devlete, asayişe ve kamu düzenine olan güvenlerinin de pekiştireceğine düşünüyoruz. Oturup değerlendirme yapacağız. Kendimize göre eksik bulduğumuz şeyler varsa onları söyleyeceğiz. Onların bizden talepleri varsa onları karşılamaya çalışacağız. 5 ilimizin valisi, emniyet müdürleri ve jandarma komutanları burada olacaklar. Yanımızda Jandarma Genel Komutanı ve Emniyet Genel Müdürü var. İnşallah başarılı bir çalışma yaparız diye düşünüyoruz."

Geceyi Van'da geçirecek olan Bakan Öztürk yarın Van'da seçim güvenliği toplantısına katılacak.