Bahçeli: Sağlık alt yapımızın güçlü olması bazı gafilleri rahatsızlığa ve huzursuzluğa sevk etmektedir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, coronavirüs gündemine ilişkin 'sağlık alt yapımızın güçlü, bu alandaki yönetim anlayışının güven verici olması bazı gafilleri rahatsızlığa ve huzursuzluğa sevk etmektedir' dedi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 28 Nisan 2020 15:52
Bahçeli: Sağlık alt yapımızın güçlü olması bazı gafilleri rahatsızlığa ve huzursuzluğa sevk etmektedir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye'nin coronavirüsle mücadelesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. "Türkiye’nin salgına yenilmesini, acıklı ve aciz durumlara düşmesini bekleyen, dileyen, hatta bu maksatla inceden inceye faaliyette bulunan çevrelerin varlığı da esef ve hayret verici seviyelerdedir'' diyen Bahçeli, 

Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları şöyle:

''Olağanüstü bir krizin nasıl yönetileceği, Covid-19 kuşatmasının nasıl ve hangi stratejik mülahazalarla yarılacağı elbette vatanseverlik duygusuyla ve millete hizmet aşkıyla ispatlanmaktadır.

''Sağlık alt yapımızın güçlü olması bazı gafilleri huzursuzluğa sevk etmektedir''

Türkiye’nin salgına yenilmesini, acıklı ve aciz durumlara düşmesini bekleyen, dileyen, hatta bu maksatla inceden inceye faaliyette bulunan çevrelerin varlığı da esef ve hayret verici seviyelerdedir. Sağlık alt yapımızın güçlü, bu alandaki yönetim anlayışının güven verici olması bazı gafilleri rahatsızlığa ve huzursuzluğa sevk etmektedir.

'Diyanet' açıklaması

Elbette herkesin inanç, ifade, yaşayış ve tercih özgürlüğüne saygı duyulmalıdır. Fakat hiç kimse de Müslüman mahallesinde salyangoz satma küstahlığına, bunu da aklama ve haklı çıkarma kütüklüğüne heves etmemelidir.

Asıl nefret dili, asıl ilkel ve çağın gerisinde kalmış üslup aynısıyla sözü edilen baroların ruhuna yuvalanmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi Diyanet İşleri Başkanı’nın malum ve gündeme gelen, aynı zamanda manevi bir gerçek olan sözlerine aynen iştirak etmektedir.''