Ayvacık Yakınlarında 52 Kaçak Yakalandı

ÇANAKKALE'nin Ayvacık İlçesi açıklarında botları su alan 31 Iraklı kurtarıldı, hız teknesinde kaçmaya çalışan 21 Afgan ise yakalandı. güvenlik güçleri 2 Türk organizatörü gözaltına aldı.Ayvacık sahillerinden bu sabah...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Ayvacık Yakınlarında 52 Kaçak Yakalandı

ÇANAKKALE'nin Ayvacık İlçesi açıklarında botları su alan 31 Iraklı kurtarıldı, hız teknesinde kaçmaya çalışan 21 Afgan ise yakalandı. güvenlik güçleri 2 Türk organizatörü gözaltına aldı.

Ayvacık sahillerinden bu sabah denize açılan içinde 31 Iraklı'nın bulunduğu lastik bot, Kadırga Burnu'nun 1 mil açığında su almaya başladı. 'Alo 158 Sahil Güvenlik İhbar Hattı'nı arayan kaçakların yardımına, Küçükkuyu'dan hareket eden TCSG 28 Bot Komutanlığı ekipleri yetişti. Su alan bottan denize düşen kaçaklar kurtarıldı. Dönüş yolunda hız teknesiyle kaçak geçiş yapmaya çalışan bir grubu fark eden Sahil Güvenlik ekipleri, bunların peşine düştü. Operasyonda iki Türk organizatör ile Afgan uyruklu 21 kişi yakalandı. Yakalanan toplam 52 mülteci ve 2 organizatör, Küçükkuyu'ya getirildi. Tekne Sahil Güvenlik rıhtımına bağlandı. Mültecilere, giysi ve gıda ürünleri dağıtıldı. İki organizatör ise adliyeye sevk edildi.