'Asgari Ücretin Artması Çocuklarımızın Geleceğini Çalmakmış'

'Asgari Ücretin Artması Çocuklarımızın Geleceğini Çalmakmış'
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Asgari ücreti açık arttırmaya çıkardılar. Bu vaadi yapanlar çocuklarımızın geleceğini çalıyor" dedi.Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Asgari ücreti açık arttırmaya...

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Asgari ücreti açık arttırmaya çıkardılar. Bu vaadi yapanlar çocuklarımızın geleceğini çalıyor" dedi.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Asgari ücreti açık arttırmaya çıkardılar. Bu vaadi yapanlar çocuklarımızın geleceğini çalıyor" dedi.

Eski CHP’li Belediye Başkanı Yaşar Sönmez, gerçekleştirilen törenle resmen AKP’ye geçti.

Eski Uzunçiftlik Belediye Başkanı ve 2014 Kartepe Belediye Başkan Adayı CHP’li Yaşar Sönmez, önceki akşam resmen AKP’ye geçti. Sönmez ile birlikte CHP Eski Meclis Üyesi Adayı Orhan Sarısüleyman da AKP’ye katılan ikinci isim oldu. Sarısüleyman ve Sönmez için dün AKP Kartepe İlçe Başkanlığı’nda tören düzenlendi. Törende iki eski CHP’li, AKP rozetini yakalarına taktı.

Programa, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık,  Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, AKP Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz, Eski Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık katıldı. İkiliye rozetlerini Bakan Işık taktı.

Bakan Fikri Işık konuşmasında şunları söyledi:

“Elbette demokrasilerde siyasi partiler olacak. Ama biz siyasette siyasi partileri düşman değil rakip gördük. Onlar iktidarı denetleyen aslında en önemli mekanizmadır. Biz ülkesine düşmanlık etmeyene asla düşmanlık yapmadık. Biz ülkenin birliğine ve dirliğine kast edenlere olumlu bakamayız. Onun dışında hiç kimseye de olumsuz bakmayız. Bakın şimdi Yaşar Bey kardeşimiz aramızda. Birileri ne pazarlığı yaptı diyor. Biz Yaşar Beyle ne pazarlığı yapacağız. Milletvekili adaylığı yapsa zaten geçti, belediye başkanlığına zaten dört sene var. Başka ne pazarlığı yapacaklar.”

GELECEĞİ ÇALIYORLAR

Konuşmasını sürdüren Bakan Işık, sözlerinin devamı ülke gündemine ayırdı. Seçimlere yalnızca dört gün kaldığını hatırlatarak hitap ettiği partililerden çok çalışma sözü isteyen Fikri Işık, muhalefet partilerinin projelerini eleştirmeyi de ihmal etmedi. Muhalefetin asgari ücrete zam vaadini eleştiren Işık, “Asgari ücreti açık arttırmaya çıkardılar. Bu vaadi yapanlar çocuklarımızın geleceğini çalıyor. Üretimi arttırmadan olmaz. 90’lı yıllarda bu işlerin nasıl yapıldığını biliyor musunuz? Ülkeyi tekrar IMF’ye muhtaç edersiniz. Bunları biliyor musunuz?” ifadelerini kullandı

SÖNMEZ AKP’Yİ ÖVDÜ

CHP'den AKP'ye geçen Yaşar Sönmez, AKP’yi övdü. Sönmez “Ne zaman İbrahim Başkanımıza gitsem her zaman kapımızı açmıştır. Sayın Bakanımızın da ben görev yaptığım dönemde il başkanıydı varlığını hep hissetim. Şer odaklarına karşı dik her zaman dik durdu. hizmeti üretme anlamında alternatifi olmayan AK Parti’ileyim, sizinleyim. Ben bu davaya güç katabileceğimi düşündüğüm için sizinleyim. Hiç kolaycı olmadım. 7 Haziran akşamı AK Parti iktidarı ile kucaklaşmak amacıyla her birinize hoş geldiniz diyorum” dedi. Daha sonra söz alan Sarısüleyman ise “Aranızda saf tutmaya geldim” diye konuştu. Sönmez’in konuşması boyunca sesinin titrediği de dikkatlerden kaçmadı.