Antalya'da Rus ve Ukraynalı berber dönemi: Tarifeyi dövizle belirliyorlar! Saç-sakal tıraşı 43, boya 100 dolar...

Antalya'da Rus ve Ukraynalı berber dönemi: Tarifeyi dövizle belirliyorlar! Saç-sakal tıraşı 43,  boya 100 dolar...
Çoğunluğu Rus ve Ukraynalı 200 bin yerleşik yabancının yaşadığı Antalya’da Ukrayna-Rusya savaşı sonrası başlayan ticari dönüşüm emlakçılardan sonra erkek berberlerini de isyan ettirdi.

Son 1 yıldır özellikle Konyaaltı ilçesi sınırları içinde çok sayıda erkek berberinin faaliyete geçtiğini söyleyen Antalya Berberler Odası Başkanı Yüksel Uzun, Hürriyet Gazetesi'nden Salim Uzun'a yaptığı açıklamada “Resmen perişan haldeyiz. İlçede hizmet veren üyelerim gece yarısı bile arayıp isyan ediyor. Zabıtaya, polise gidiyorum sonuç alamıyorum” dedi.

Rus ve Ukraynalı erkek berberlerinin dolar ve Euro üzerinden fiyat tarifesi belirlediğini vurgulayan Uzun, “Sosyal medya üzerinden müşteri bulup saç-sakal tıraşı için 43 dolar istiyorlar. Sadece boyama 100 dolar. Burun, kulak kılını 6 dolara alıyorlar. El insaf diyorum. Benim esnafın böyle bir tarife belirlese sopayla kovalarlar. Yerleşik yabancıların bazıları Antalya Ticaret Odası’na kayıt da olmuş. Ama ellerinde ustalık belgesi falan yok. Allah’a emanet iş yapıyorlar” diye konuştu.

Etiketler :