Adana'da dar gelirli vatandaş patates tarlasına koştu

Adana'da kilosu 5 liraya kadar yükselen patatesin hasat edilmesinin ardından dar gelirli vatandaşlar tarlalara akın edip geride kalan patatesleri topladı. Kimi vatandaş topladığı patatesleri evine götürürken kimi vatandaşta satıyor.Adana'da...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Adana'da dar gelirli vatandaş patates tarlasına koştu

Adana'da kilosu 5 liraya kadar yükselen patatesin hasat edilmesinin ardından dar gelirli vatandaşlar tarlalara akın edip geride kalan patatesleri topladı. Kimi vatandaş topladığı patatesleri evine götürürken kimi vatandaşta satıyor.

Adana'da yaklaşık bir hafta önce patates hasadı başladı. Tarladaki ürünün toplanmasıyla birlikte tarla sahibinin geride bıraktığı patatesler dar gelirli vatandaşların yüzünü güldürdü. Merkez Sarıhuğlar Mahallesi'nde vatandaşlar, ürünün hasat edilmesinin ardından, traktörle sürülmeye başlanan tarlalara akın etti. Tarla sürülürken toprak altında kalan patatesler de gün yüzüne çıktı. Torbalarla tarlaya hücum eden vatandaşlar kilosu 5 liraya kadar yükselen patatesleri evlerine pazar arabalarıyla taşıdı. Yoksul vatandaşların kimi patatesleri evde yiyeceğini söylerken kimileri de mahallelerde satarak gelir elde ettiğini anlattı.

BAZI TARLA SAHİPLERİ İSYAN EDİYOR

Bir patates tarlasının sahibi Ali Yerli başak toplamak için gelen vatandaşların daha hasat edilmeden tarlaya girerek ürünleri toplamaya çalıştığını belirterek, "Tarlamı gasp ediyorlar. Sürekli polisi arıyorum, polis geliyor ancak baş edemiyor" dedi. Tarlaya patates toplamak için gelen Asiye Aybar kocasının kanser hastası olduğunu söyleyerek, "Eşim çalışamıyor. Benim her şeye ihtiyacım var. Bende toplayıp satabilirsem diye geldim" diye konuştu.

Tarlalarda çalışmak için Mardin'den Adana'ya geldiklerini söyleyen Nurettin Kardaşdoğan da "2-3 ay burada hasadı yapılan tarlalarda kalan ürünleri toplayacağız. Akşam hale götürüp satıyoruz. 13 kişi geldik. Biraz para kazanmaya çalışacağız" dedi.