Abdulkadir Selvi duyurdu: AKP’de Aday İçin Anket Çalışmasına Başlandı

Abdulkadir Selvi duyurdu: AKP’de Aday İçin Anket Çalışmasına Başlandı
Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü köşesinde AKP’nin belediye başkan adaylarıyla ilgili anket çalışmasına kongreden sonra başlayacağını yazdı.

Hürriyet Yazarı Abdulkadir Selvi, AKP’nin belediye başkan adaylarıyla ilgili anket çalışmasına kongreden sonra başlayacağını yazdı.

“AK Parti’nin İstanbul adayı kim olacak” başlıklı yazısında belediye başkan adaylarıyla ilgili anket çalışması yapılacağını ifade eden Selvi, “7 Ekim’de kongreden çıkan yeni yönetim belediye başkanlarıyla ilgili süreci başlatacak” dedi.

“Anket için sahaya çıkılacak. Tabii ki anketler aday belirlemeyecek ama kazanacak aday konusunda önemli bir veri olacak” ifadelerini kullanan Selvi’nin yazısının ilgili bölümü şöyle:

“AK Parti seçimlerden sonra 30 büyükşehirde anket çalışması yaptı. Bir anlamda seçimin röntgeni çekildi. AK Parti, belediye başkan adaylarıyla ilgili anket çalışmasına ise kongreden sonra başlayacak. 7 Ekim’de kongreden çıkan yeni yönetim belediye başkanlarıyla ilgili süreci başlatacak. Anket için sahaya çıkılacak. Tabii ki anketler aday belirlemeyecek ama kazanacak aday konusunda önemli bir veri olacak.

AK Parti, muhalefeti bu kadar dağınık yakalamışken İstanbul ve Ankara başta olmak üzere yerel seçimleri kazanıp cumhurbaşkanlığı seçimi zaferini tahkim etmek istiyor.

Şimdiye kadar girdiği tüm seçimleri kazanan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kafasında elbette ki bazı isimler vardır. Ayrıca anketlerden çıkacak sonuçlar da adaylar hakkında bir bilgi verecek. Ama sonuçta en geniş istişare ile adaylar belirlenecek.

Ama bu arada bir yandan da İstanbul’la ilgili belediye başkan adaylarının isimleri konuşulmaya başlandı. Ama bu konuşulanlar sağlıklı bilgiye dayalı değil. Sağdan soldan duyulanlar, sağdan soldan yazdırılanlar ile ismi ön plana çıksın diye konuşulanlar.”