Fenerbahçe-Başakşehir maçı sonrası hakem tartışması

Fenerbahçe-Başakşehir maçı sonrası hakem tartışması

Fenerbahçe-Başakşehir maçının ardından hakem tartışması başladı. Rıdvan Dilmen, Ali Koç, Göksel Gümüşdağ dahil birçok kişi tartışmaya katıldı. Galatasaray ise sosyal medyadan "Futbolda kapkara gece" mesajını paylaştı.

Galatasaray, Fenerbahçe’nin Başakşehir’i 4-1 mağlup ettiği karşılaşmanın ardından Twitter üzerinden “Futbolda kapkara gece” paylaşamını yaptı.

Maçta ne oldu?

Medipol Başakşehir’de 2 futbolcu ve teknik direktör Okan Buruk kırmızı kart gördü. Karşılaşma sonrası hakemler tartışılmaya başladı. Futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, “Bugün hakem maçı Başakşehir'den aldı, Fenerbahçe'ye verdi” dedi, bu sözlere yanıt Ali Koç’tan geldi. Koç, “Fenerbahçe bileğinin hakkıyla kazandı” dedi.

Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ ise “Bahattin Şimşek bu maçı kaldırabilecek bir hakem değil; bu gece uyku uyuyabileceğini sanmıyorum" ifadesini kullandı.

Galatasaray da konuya dahil oldu

Galatasaray Spor Kulübü, sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. Siyah bir görsel paylaşan Galatasaray, “Futbolda kapkara gece” dedi.

ekran-resmi-2020-12-23-22-47-53.png

Fenerbahçe'den Galatasaray'a 'FETÖ' iması

Fenerbahçe, Galatasaray'ın hesabından paylaşılan "Futbolda kapkara gece" tweetini alıntılayarak FETÖ imasında bulundu. Yapılan paylaşımda, "O karanlık; şampiyonluk posterlerinde saklamak zorunda kaldığınız yüzlerde, yıllarca futbolu tahakküm altına aldığınız derin ilişkilerinizde gizli! Kendi ışıklarınızı yakarsanız aydınlanır!" ifadeleri kullanıldı.

ekran-resmi-2020-12-24-00-25-02.png

Spor