Facebook'a yeni özellik

Facebook'a yeni özellik

Facebook, yayınladığı yeni özellik sayesinde grubun yöneticisinin kim olduğu grup kapak fotoğrafının altında görülebilir oldu.

Facebook, son dönemlerde koronavirüs nedeniyle sosyal medyada yayılan yanlış ve yalan bilgilere karşı önemli önlemler almıştı. Facebook'taki özel gruplarda yayılan yanlış bilgiler genel olarak grup yöneticilerinin suçu şeklinde yorumlanıyordu.

webtekno.com'da yer alan habere göre, Facebook, grup yöneticilerinin önemini anladı ve grup yöneticilerini diğer grup üyelerinden ayıran bazı rozetleri kullanıma soktu. "Grup Bağlantısı" olarak yayınlanan yeni özellik sayesinde Facebook gruplarının kapak fotoğraflarının altında grubun yöneticisinin kim olduğu bilgisi verilmeye başlandı. Bu özellik fazlasıyla kolay bir şekilde de aktifleştirilebiliyor.

Nasıl aktifleşiyor?

Facebook grubunuzda yöneticinin isminin kapak fotoğrafının altında gözükmesini sağlamak için yöneticisi olduğunuz grubun kapak fotoğrafında yer alan "Düzenle" seçeneğine basın. Açılan menüde "Grup Bağlantısı Ekle" seçeneğine tıklayın. Karşınıza gelen sayfada "Grubun Bağlı Olduğu Yer" seçeneğini aktifleştirin ve ismi gözükecek yöneticiyi seçin.

Bilim ve Teknoloji