Euronews yalanladı

Euronews yalanladı

Euronews televizyon kanalı, Türkçe ve İtalyanca dillerinde yaptığı yayınlara son verileceği haberlerini yalanladı.

Euronews, Türkçe yayın yapan servisinin kapatılacağına ilişkin çıkan haberleri yalanlandı ve "Euronews yönetimi ile temasa geçmeden ve doğruluğu teyit edilmeden bu tür bir haberin yayına konması büyük bir şaşkınlık yarattı" denildi.

Açıklaması şöyle oldu:

"Dünyanın dört bir yanında, birçok özel medya kuruluşunun Covid-19 krizinin zorluklarıyla baş etmek zorunda kaldığı bir dönemde, dünyadaki diğer şirketlerde olduğu gibi Euronews içinde de bu zorluklarla nasıl mücadele edileceği konusunda karar verilmesi tartışılmaktadır. Türkçe yayınlarının geleceğiyle ilgili bir karar alınması durumunda elbette, Euronews yönetimi bununla ilgili resmi açıklamayı yapacaktır. Bununla birlikte yönetim olarak şu ana kadar Türkçe yayınlarının durdurulacağına dair resmi bir açıklama yapılmamıştır.

Euronews, Türkçe servisi yayın ekibinin bağımsız ve yüksek kalitedeki haberciliğinden gurur duymaktadır. Türkçe servisi, performansıyla, Euronews'in en çok okunan dijital servisleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Türk medya dünyasında önemli bir yer teşkil eden Euronews Türkçe servisi, Türkiye'deki sosyal medyada da en geniş erişime sahip kanallardan birisidir."