Turizme Almanya'dan Da Kötü Haber

Turizme Almanya'dan Da Kötü Haber
İstanbul Sultanahmet Meydanı’nda gerçekleştirilen canlı bomba saldırısında 11 Almanın hayatını kaybetmesi, terör olayları ve diğer olumsuz gelişmeler Türkiye’ye ilgiyi olumsuz etkiliyor.Almanya’nın en büyük seyahat acentesi...

İstanbul Sultanahmet Meydanı’nda gerçekleştirilen canlı bomba saldırısında 11 Almanın hayatını kaybetmesi, terör olayları ve diğer olumsuz gelişmeler Türkiye’ye ilgiyi olumsuz etkiliyor.

Almanya’nın en büyük seyahat acentesi TUİ, Türkiye rezervasyonlarında yüzde 40 azalma olduğunu açıkladı. Açıklamada, 2016 yaz dönemi için rezervasyonların 2015 yılına oranla yüzde 40 gerilediği belirtilirken, “Türkiye’de istikrarın tekrar sağlanmasıyla Almanların Türkiye’yi yeniden tercih edeceğinden eminiz” denildi.

Alman basınında yer alan haberlere göre, Thomas Cook ve DER Touristik de, umutlarını korumakla birlikte rezervasyonlarında düşüş yaşıyor. Thomas Cook sözcüsü, rezervasyonların gelmesini umduklarını kaydederken, DER Touristik rezervasyon iptalleri olmamakla birlikte yeni rezervasyonlarda gerileme gözlemlediklerini duyurdu.

Aynı şekilde gemi turları düzenleyen Aida Cruises müşterilerinin de Türkiye yerine başka ülkelere uğranması yönünde talepleri olduğu belirtiliyor.

Türkiye, Almanya açısından İspanya ve Yunanistan’ın ardından en çok tercih edilen ülke konumunda bulunuyor.