Irak’ta mahsur kalan işçiler devlet büyüklerine seslendi

Irak’ta mahsur kalan işçiler devlet büyüklerine seslendi
Vizeleri dolduğu ve çalıştıkları firma işi bıraktığı için Irak Basra’da mahsur kalan 9 Türk işçi, seslerini duyurmak için video çekerek devlet büyüklerine seslendi.{{unknown}}Basra'nın Harta bölgesinde hastane inşaatını...

Vizeleri dolduğu ve çalıştıkları firma işi bıraktığı için Irak Basra’da mahsur kalan 9 Türk işçi, seslerini duyurmak için video çekerek devlet büyüklerine seslendi.

{{unknown}}

Basra'nın Harta bölgesinde hastane inşaatını üstlenen Türk firması, hak edişinin verilmemesi üzerine işi yarım bıraktı. Firma yetkililerinin, Türkiye'ye döndüğünü belirten işçiler, vizeleri uzatılmadığı için Irak'tan çıkamadıklarını öne sürdü.

"39 GÜNDÜR AÇIZ"

Paralarının olmadığını ve aç kaldıklarını belirten işçilerin idari müdürü Murat Semiz, çektikleri videoda yetkililere şöyle seslendi: “Irak’tan Türkiye’ye sesleniyoruz. Bir mağduriyetimizi dile getireceğiz. Firmanın sahipleri, patronlarımız bizi burada mağdur etti. Biz burada açız, 39 gündür açız. Bizi mağdur ettiler, özgürlüğümüzü elimizden aldılar. Vizelerimiz yok, uçak biletimiz yok, paramız yok. 39 gündür çektiğimiz çileyi bir Allah bir de biz biliyoruz. Lütfen Türkiye bize yardım etsin. Türkiye devleti büyüklerinden, Cumhurbaşkanımızdan, Başbakanımızdan yardım istiyoruz. Bu firma sahibi F.İ’yi tutuklayın, yakalayın. Bize çektirdiği işkenceye bir son versin. Neden çektiriyor? 39 gündür mağduruz.”

Mahsur kalan işçilerin isimleri şöyle: Murat Semiz, Mustafa Yavuz, Mehmet Şimşek, Hasan Cemrek, Soner Kargın, Erol Ocaktan, Ahmet Yalçın, Selim Şimşek, B. Doğan Diker.

MİHRAP DÜZÖZ - SİNAN YENİÇERİ