Güney Kıbrıs, Yunanistan ve İsrail Anlaştı

Güney Kıbrıs-Yunanistan-İsrail üçlü zirvesine katılmak üzere bugün Kıbrıs Rum Kesimi'ne giden İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu, Rum Başkanlık Sarayı’nı ziyaret etti.İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu ve beraberindeki...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Güney Kıbrıs, Yunanistan ve İsrail Anlaştı

Güney Kıbrıs-Yunanistan-İsrail üçlü zirvesine katılmak üzere bugün Kıbrıs Rum Kesimi'ne giden İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu, Rum Başkanlık Sarayı’nı ziyaret etti.

İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu ve beraberindeki heyet, Güney Kıbrıs-Yunanistan-İsrail üçlü zirvesine katılmak üzere geldikleri Güney Kıbrıs Rum Kesimi'nde Rum Başkanlık Sarayı’nı ziyaret etti. Netanyahu ve heyeti için burada resmi karşılama töreni düzenlendi. Netanyahu, iIII. Makarios heykeline çelenk koydu. Netanyahu’ya Altyapı, Enerji ve Su Kaynakları Bakanı Yuvan Steinitz'in de yer aldığı kalabalık bir heyet eşlik ediyor.

İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu, Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras ve Güney Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis, ilk zirve toplantısını bugün Güney Kıbrıs’ta gerçekleştiriyor. Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nin resmi radyosu RIK, “Lefkoşa Bildirisi”nin onaylanması beklenen zirvenin saat 12.00 sularında başladığını duyurdu. Enerji, turizm, taşımacılık, su kaynakları ve ekonomi konularının ele alınacağı zirvede bir de su kaynaklarıyla ilgili karşılıklı anlayış memorandumu imzalanacak.