Askeri Helikopter Düştü! 3 Asker Öldü

YUNAN Deniz Kuvvetleri'ne ait bir askeri helikopter, teknik arıza sonucu Kilimli Adası (Kalymnos Adası) ile Astapila bölgesi arasındaki Kuinara kayalıkları yakınında düştü. Helikopterdeki üç Yunan askeri için arama kurtarma çalışması...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Askeri Helikopter Düştü! 3 Asker Öldü

YUNAN Deniz Kuvvetleri'ne ait bir askeri helikopter, teknik arıza sonucu Kilimli Adası (Kalymnos Adası) ile Astapila bölgesi arasındaki Kuinara kayalıkları yakınında düştü. Helikopterdeki üç Yunan askeri için arama kurtarma çalışması başlatıldı.

Yunanistan'da yayın yapan 'www.enikos.gr' adlı sitenin haberine göre; Bodrum'a 12 mil uzaklıktaki Leros Adası yakınlarında devriye uçuşu yapan Yunan Deniz Kuvvetleri'ne ait bir askeri helikopter teknik arıza sonucu düştü. Kilimli Adası (Kalymnos Adası) ile Astapila bölgesi arasındaki Kuinara kayalıkları yakınına, bugün 02.45'te helikopterin denize düştüğü kaydedildi. Helikopterdeki 2 pilot ve 1 teknik personelle irtibatın kesildiği belirtildi. Yunan savaş gemileri ile arama kurtarma ekiplerinin bölgeye sevk edildiği kaydedildi. Savunma Bakanlığı'nın açıklama yapmasının beklendiği belirtildi.

Reuters'ın haberine göre Yunan Savunma Bakanlığı da helikopterde bulunanların öldüğünü doğruladı.

NATO zirvesine katılmak üzere Brüksel’de bulunan Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kammenos kaza haberini alınca Atina’ya dönüş yaptı.