AKP'nin kalesindeki son durum yandaş yazarı korkuttu!

AKP'nin kalesindeki son durum yandaş yazarı korkuttu!
AKP'nin kalesi Konya'daki seçim izlenimlerini köşesine taşıyan Sabah gazetesi yazarı Melih Altınok, CHP ve HDP'ye gidecek oylara dikkat çekerek, seçmene 'rehavete kapılmayın' uyarısı yaptı.

Altınok, bugünkü köşesinde şunları dile getirdi.  

Ancak bu "satın alınmış" sonuç Konyalı seçmende bir rehavete neden olabilir!
Zira geçtiğimiz 24 Haziran seçimlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan yüzde 74.2 alırken, AK Parti'nin oyu yüzde 59.4'te kalmıştı. Aradaki 15 puanlık fark milletvekili tercihlerinden kaynaklanıyordu.
31 Mart seçimlerinde de benzer dinamikler işlerse, seçmenin yereldeki kimi isimlere yönelik itirazları sandıkta kısmen etkili olabilir. Bu da kuşkusuz seçmenin sandığa gitme motivasyonunu olumsuz yönde etkileyebilir.

Elbette seçimler Konya merkezle sınırlı değil. Kentin ilçelerinde Millet İttifakı'nın fiili bileşenlerinden olan HDP Saadet Partili ve CHP'li seçmenin oylarıyla yarışa yükleniyor. Örneğin "Mehmet" isimli üç adayın yarıştığı Konya'nın Cihanbeyli İlçesinde HDP bir sürpriz yapabilir.

Kulu ilçesinde de Millet İttifakı blok halinde CHP'li adayın arkasında.

Ancak daha sandıkların kurulmasına sekiz gün var. Hepimiz biliyoruz ki bu Türkiye konjonktüründe uzun bir süre. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün Kılıçarslan şehir meydanında yaptığı coşkulu mitingin ardından bir dinamizm sağlandığını da söylemek mümkün.

Her dönem sağduyusuyla nam yapmış Konyalı seçmen, Erdoğan'a teveccühünü sandığa yansıtırsa AK Parti tarihi bir rekor kırabilir.