Ankara için korkutan açıklama: Hastaları yatak boşaldığında çağırıyoruz

Ankara için korkutan açıklama: Hastaları yatak boşaldığında çağırıyoruz

Ankara Tabip Odası Başkanı Ali Karakoç, koronavirüs hastalarına ilişkin “Hastaları ya acil servislerde bekletiyoruz ya da telefon numaralarını alarak evlerine yolluyoruz. Yatak boşaldığında çağırıyoruz” diye konuştu.

Vaka sayılarının tüm Türkiye'de artışa geçmesinin ardından yeni kısıtlama kararları da alındı. Ankara Tabip Odası Başkanı Ali Karakoç, Ankara için vahim tabloyu gözler önüne serdi. Karakoç, “Hastaları ya acil servislerde bekletiyoruz ya da telefon numaralarını alarak evlerine yolluyoruz. Yatak boşaldığında çağırıyoruz” dedi.

BirGün’den İsmail Arı’nın haberine göre, ATO Başkanı Karakoç, şunları söyledi: “Bazı Covid-19 hastalarının aracı yok. Bazıları da başkalarının kullandığı araçla gelip gidiyor hastaneye. Bu durumda da aracı kullanan büyük risk altında oluyor, Covid-19 hastasıyla temaslı oluyor. Hastalar da zaman zaman bu durumda öfkelerini sağlık çalışanlarına yöneltiyor.”

Yeni doğan yoğun bakım ünitelerin “yetişkin yoğun bakım” ünitesine çevrildiğini söyleyen Karakoç, “Hastanede yoğun bakım yatak sayısı 16’dan 24’e çıkarıldı. Burada yoğun bakım doluluk oranı yüzde 85 civarında. Çalıştığım Yenimahalle Devlet Hastanesi’nde ise yüzde 90 seviyesinde.” dedi.

Gündem