Halk TV Canlı Yayın
İmamoğlu'ndan Yıldırım'a 'tek şartım var' yanıtı
İstanbul'un seçilmiş başkanı Ekrem İmamoğlu, Binali Yıldırım'ın canlı yayına çıkmak için "Tek şartım var, ben İstanbul'u konuşmak istiyorum" sözlerine "Başka ne konuşacağız" diyerek yanıt verdi.

İstanbul'un Seçilmiş Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, rakibi Binali Yıldırım'a canlı yayın teklifi yapmış, Yıldırım da yapılan bu teklife ilişkin "Tek bir şartım var, ben İstanbul'u konuşmak istiyorum" demişti. Yıldırım'ın bu şartına yanıt veren İmamoğlu, "Gayet tabi İstanbul'u konuşacağız. Başka ne konuşacağız. İstanbul'un projeleri var. Artı İstanbul'la ilgili rakibimizin iddiaları var. Bizi zan altında bıraktığı çok uçuk iddiaları var, onları konuşacağız'' ifadelerini kullandı.

Yüksek Seçim Kurulu'nun, (YSK) 31 Mart’ta yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini iptal ederek 23 Haziran'da yeniden sandığa gidileceği yönündeki kararının ardından Millet İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, çıktığı programlarda bir süredir rakibi Binali Yıldırım ile canlı yayında tartışmak istediğini dile getiriyor.

İmamoğlu en son, geçtiğimiz gün katıldığı programda Yıldırım'a canlı yayın teklifi yapmış, Binali Yıldırım ise İmamoğlu'nun teklifine "Tek bir şartım var, ben İstanbul'u konuşmak istiyorum" şeklinde yanıt vermişti.

Binali Yıldırım'ın bu şartına yanıt veren Ekrem İmamoğlu, "Gayet tabi İstanbul'u konuşacağız. Başka ne konuşacağız. İstanbul'un projeleri var. Artı İstanbul'la ilgili rakibimizin iddiaları var. Bizi zan altında bıraktığı çok uçuk iddiaları var. Ama "çaldılar" ama başka kavramlarla bizi zan altında bıraktığı konular var onları konuşacağız. Rakibimiz bana aklındaki tüm soruları sorsun tabi İstanbul'la ilgili. Memleket meselelerini konuşacak halimiz yok. Onu da konuşuruz ama buna gerek yok. Seçim süreci olsun, projeler olsun İstanbul'u ilgilendiren tüm konuları konuşmaya ben razıyım." ifadelerini kullandı.