İBB binasında Ekrem İmamoğlu hazırlığı
Haber Giriş: | Haber Güncelleme: 26.06.2019 12:08

İBB binasında Ekrem İmamoğlu hazırlığı

İkinci kez İstanbul Büyükşehir Blediye Başkanı seçilen ve bugün mazbatasını alması beklenen Ekrem İmamoğlu için İBB'de hummalı çalışma başladı. İBB binalarına kaldırılan Atatürk posterleri bugün tekrar asıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı’na ikinci kez seçilen Ekrem İmamoğlu için Saraçhane’deki İBB binasında sabahın erken saatlerde başlayan hazırlıklar sürüyor. 

BB başkanlık ve hizmet binalarına Ekrem İmamoğlu’nun talimatı ile 19 Nisan 2019 günü Atatürk posteri ve Türk bayrağı asılmıştı.Her iki binadaki Atatürk posterleri ve Türk bayrakları da İmamoğlu’nun mazbatası elinden alındıktan sonra indirilmişti.

ibb-003.jpg

Belediye bugün yeniden Atatürk posterleri ve bayraklarla donatıldı. Belediye önünde İmamoğlu’nun yapacağı konuşma için ses düzeni ve platformlar kuruldu. Canlı yayın aracı yerini aldı.

Cumhuriyet'ten Hazal Ocak'ın haberine göre, İmamoğlu’nun bugün mazbatasını aldıktan sonra İBB’ye gelmesi bekleniyor.

ibb-1-001.jpg

Belediyede devir teslim töreni gerçekleşecek. İmamoğlu görevi İBB başkanlığını vekaleten yürüten İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’dan devralacak. Törenin ardından Başkan İmamoğlu’nun belediye bir konuşma yapması bekleniyor.