Erdoğan'dan 'İstanbul' açıklaması

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, resmi olmayan sonuçlara göre İmamoğlu'nun seçimi kazandığını belirterek kendisini tebrik etti.

Yayınlanma:
Güncelleme: 24 Haziran 2019 09:51
Erdoğan'dan 'İstanbul' açıklaması

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter üzerinden yaptığı açıklamayla resmi olmayan sonuçlara göre İmamoğlu'nun seçimi kazandığını belirterek kendisini tebrik etti.

Erdoğan'ın açıklaması şöyle:

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yenileme seçimi sonuçlarının İstanbul'umuz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Milli irade bugün bir kez daha tecelli etmiştir. Gayrı resmi sonuçlara göre seçimi kazanan Ekrem İmamoğlu'nu tebrik ediyorum.

Bundan önce olduğu gibi önümüzdeki süreçte de demokrasiden, hukukun üstünlüğünden, ülkemizin barış, refah ve istikrarından taviz vermeden, Cumhur İttifakı'nın ilkeleri çerçevesinde, birlik ve beraberlik içinde, 2023 hedeflerimize yürüyeceğiz.

17 YIL SONRA BİR İLK

Erdoğan, 3 Kasım 2002'den bu yana düzenlenen seçimlerin neredeyse hepsinde balkon konuşması yaparken, 2007 referandumu ve 2009 yerel seçimleri sonunda basın toplantısı düzenlemekle yetinmişti. Erdoğan, 31 Mart yerel seçimleri sonrası yaptığı balkon konuşmasında AKP'nin sandıktan birinci çıkmasına vurgu yaparken, "AK Parti olarak 3 Kasım 2002 seçimlerinden bugüne kadar girdiğimiz tüm milletvekili, cumhurbaşkanlığı, mahalli iradeler seçiminden ve halk oylamalarından bizi hep birinci olarak çıkartan milletimin her bir ferdine şükranlarımı sunuyorum. Milletimiz bugün bizi 15. defa sandıkta birinci yaptı" demişti.