Halk TV Canlı Yayın
CHP'den YSK'ye önemli soru
CHP sözcüsü Faik Öztrak yaptığı basın toplantısında, AKP'nin oy kullanmayan vatandaşların bilgisini nereden bulduğunu sordu.

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak ve CHP Genel Başkan yardımcısı Yıldırım Kaya, parti merkezinde basın toplantısı yapıyor.

Öztrak'ın konuşmasından satır başları şöyle:

Adalet ve Kalkınma Partisi'nin bir yetkilisi demiş ki; "Sandığa gitmeyen her bir seçmeni iknaya çalışacağız"

Yüksek Seçim Kurulu bu bilgiyi kimseyle paylaşmıyor. Bu şu demektir Adalet ve Kalkınma Partisi o zaman bu bilgileri Yüksek Seçim Kurulu'ndan hukuksuz bir şekilde almıştır.

Adalet Kalkınma Partisi genel başkanı Erdoğan "Karnını doyuruyorsunuz, her türlü ihtiyacını karşılıyorsunuz yine de oy vermiyor' dedi. 

İçişleri Bakanı Soylu, "Bir genel başkan, FETÖ'den dolayı bir tutuklunun beyanını 'bakanlar bu adama baskı yaptı' diye ifade edip yine suyu bulandırmaya çalışıyor. Aydın Belediyesi ile CHP'nin İstanbul adayı ile ilgili. Bunu açıklamayan alçaktır, namerttir, şerefsizdir. Bu kişiliği kaybolmuş insanların, siyaset içerisinde bu tip değerlendirmeler yapmasının zamanının geçtiğini düşünüyorduk ama anlıyoruz ki bu tip insanlar hala revaçta" dedi.

Bir gazetecinin Süleyman Soylu'nun sözlerini hatırlatması üzerine "Yavuz hırsız ev sahibini bastırır taktiği ile bu skandal bastırılamaz. Yarası olan gocunur. Bizim çağrımız açıktır cezaevindeki mahkuma o gazeteciyi gönderen bakanlar kendisini açıklasın." dedi.