Yüzünü Parçalayan Ayıdan Kebap Yapıp Yedi!

Yüzünü Parçalayan Ayıdan Kebap Yapıp Yedi!
İsveç'te 42 yaşındaki avcı Pär Sundström ve 14 yaşındaki oğlu Evert Sundström, ağustosta bir ayının saldırısına uğradı. Kendilerine saldıran ayıyı öldüren Sundström, avcı arkadaşlarının ayıyı parçalara ayırarak etini kendilerine gönderdiğini anlattı. Sundström, ayının etinden gulaş, kebap ve taco yaptıklarını söyledi.

İsveç'in iç kesimindeki Ljusdal kasabasına yakın bir bölgede oğluyla birlikte avlanan Sundström, üzerlerine doğru bir ayının geldiğini gördü.

Avcıyı yere düşüren ayı, sonrasında yüzünü ısırarak yanağının sağ kısmını parçaladı. Oğlu bu esnada araya girerek ayının başına vurmaya başladı.

Ayı, bunun üzerine Evert'e dönerek, onu da kolundan ısırdı, bu esnada Evert diğer koluyla ayıya karşı koymaya çalışıyordu.

HALA TEDAVİ SÜRECİNDE

Oğlunun müdahalesi sonrası yere düşen tüfeğini almaya başaran Sundström, ardından ayıyı vurarak öldürdü. Bu olayın üzerinden altı ay geçerken ve baba-oğul halen aldıkları yaraları iyileştirmeye çalışırken, Sundström'ün bir yüz ameliyatı daha geçirmesi bekleniyor.

PİŞİRİP YEMİŞLER

Sundström'ün açıklamasına göre, kendisi ayıyı vurarak öldürdükten hemen sonra avcı arkadaşları ayıyı parçalara ayırarak etini evlerine göndermişti. Sundström, eti halen dondurucuda sakladıklarını anlattı. Ayıdan gulaş ve taco yaptıklarını söyleyen Sundström, "Yüzümü ısıran ayıdan taco yapmak... Nihai intikam bu olsa gerek" diye konuştu. Avcı, daha en başında bir ayı öldürürseler etinden taco yapmayı planladıklarını belirtti.

Sundström'ün paylaştığı bilgilere göre, olayın ardından geçirdiği 13 saatlik operasyonda yanağı yerine dikilemeyince bacağından alınan doku yanağına nakledilmişti.