Yalnızca yüksek IQ seviyesine sahip olanlar 12 saniyede ahtapotlar arasındaki balığı buluyor: Balık nerede gizli?

Yalnızca yüksek IQ seviyesine sahip olanlar 12 saniyede ahtapotlar arasındaki balığı buluyor: Balık nerede gizli?
Görseldeki mor ahtapotlar arasında saklanan bir balık var. Yüksek zeka seviyesine sahipseniz 12 saniyede bu balığı görebilirsiniz. Peki bu yaramaz balık nerede? İşte o görsel zeka testi...

Beyninizi yoran, çizimleriyle sizi çileden çıkaran ve renklerinden dolayı sizi fazlaca yanıltacak olan bir görselde zekanıza ilişikin notlar alabilirsiniz. Siz bulmaya çalıştıkça beyninizin oyunlarıyla daha da zorlanan bu optik illüzyon ile beyniniz yoruldukça soruları çözmekte esneklik kazanacak.

Her açıdan farklı algılarla baş başa kaldığınız bu optik illüzyonda, nesneleri nasıl algıladığınızı da keşfedebilirsiniz. Peki bu mor ahtapotların sakladığı balığı kaç saniyede bulabilirsiniz? Yoksa hemen buldunuz mu? Eğer bir bakışta balığı bulamadıysanız bir daha dikkatli bakmanızı önerebiliriz.

Görsele yeniden bakın!

ekran-resmi-2023-03-21-16-31-19.png

Yetişkinlerin olduğu kadar çocukların da ilgisini çeken bu görsel zeka testi, denizin altından bir parça sunuyor. Altın paralarla dolu denizde bir hazine sandığı var. Kimi yerlerde de deniz kabukları dikkat çekiyor. Peki balık nerede?

Sürenizi başlatmanın vakti geldi.

12, 11...

Cevabı verilen sürede bulanlar oldukça iyi bir dikkate ve zeka seviyesine sahip demek. Balığı bulamayanlar için cevabı verebiliriz.

İşte balığın konumu...

zeka-testi-18.jpg

Etiketler :