Tuvalet kokusu hemen kayboluyor : Mutfaktan bir ürün sorunu çözecek

Tuvalet kokusu hemen kayboluyor : Mutfaktan bir ürün sorunu çözecek
Çay önümüzdeki soğuk sonbahar günleri için ideal bir içecektir ancak evde başka kullanım alanları da vardır. Bahçede kullanılmış çay poşetleri kullanıyor olabilirsiniz ama aynı zamanda temizlik için de harikadırlar.

İdeal bir doğal temizleyici olarak siyah çay

Evinizde kimyasal temizleyiciler kullanmaktan hoşlanmıyorsanız, temizlik için yaygın olarak kullanılan doğal malzemeleri kullanmanın klasik püf noktalarını kesinlikle biliyorsunuzdur.

tuvalaet-temizleme.jpg

Mutlaka birçok kez sirke, tuz veya karbonat kullanmışsınızdır. Peki siyah çay konusunda deneyiminiz var mı? O bile çoğu zaman ev işlerine yardım edebiliyor.

Siyah çay ile yüksek parlaklık elde edersiniz

Siyah çay, normalde temizlenmesi zor olan şeyleri yüksek parlaklıkta cilalamanıza yardımcı olma özelliğine sahiptir. Bunlar örneğin ahşap ve masif mobilyalardır ve kimyasal temizleyiciler kullanıldığında da zarar görebilirler. Siyah çay, yağın giderilmesine yardımcı olur ve yüksek parlaklık sağlar (yalnızca hafif ahşap türlerinde dikkatli olun, orada çay kullanımı rengi etkileyebilir).

Bir poşet siyah çay da tuvaletteki kokuyu gidermenize yardımcı olacaktır.

ay4.webp

Tuvaletin kokusundan veya sararmış bir kaseden rahatsız oluyorsanız siyah çay da bu durumda yardımcı olabilir. Klasik siyah çayı demlemek ve gece boyunca bir klozete döküp etki göstermesini sağlamak idealdir. Sabahları tuvaleti klasik şekilde temizlersiniz; lekeler çok daha iyi çıkar ve çay da kokuların emilmesine yardımcı olabilir.

Ve bahçenizin durumunu iyileştirmek için çay nasıl kullanılır?

Bahçenizdeki bitkilerin daha iyi performans göstermesi için, normalde çöpe atacağınız kullanılmış siyah çay poşetlerini yine de kullanabilirsiniz.

Kullanılmış poşetleri tekrar sulama suyuna batırabilir ve ardından onunla sulayabilirsiniz. Veya poşetleri toprağa koyun veya köklerin yakınındaki toprağa gömün ve çürümelerine izin verin. Çay bitkiyi besleyeceği gibi aynı zamanda onu bazı zararlılardan da koruyacaktır.