Otururken bacaklarınızı nasıl tutuyorsunuz? Oturma duruşunuzun kişiliğinizi ortaya çıkarıyor!

Otururken bacaklarınızı nasıl tutuyorsunuz? Oturma duruşunuzun kişiliğinizi ortaya çıkarıyor!
Otururken bacaklarınızı nasıl tuttuğunuza dikkat edin! Oturma duruşunuzun kişiliğiniz hakkında kesin bilgiler veriyor. İşte detaylar

Oturma pozisyonunuz sizin hakkınızda neler söylüyor?

Genellikle vücut diliniz size kelimelerden çok daha fazla şey söyler. Söz konusu ilişki kurmak olduğunda ise yüksek derecede önem arz eden araçlardan biridir, çünkü birçok duygu sözsüz şekilde karşıya iletilir.

Çoğumuz günlerimizin çoğunu oturarak geçiririz. Günümüzde bütün gün masa başında oturmamızı gerektiren birçok iş var. Oturmak çok fazla düşündüğünüz bir şey değildir. Herkesin normalde yöneldiği oturma pozisyonları vardır.

İşiniz bir masanın arkasında çok fazla zaman geçirmenizi gerektirmiyorsa bile, kanepede, mutfak masasında veya rahat bir koltukta çok fazla zaman geçirme şansınız var.

Beden dili uzmanı ve The Body dahil 18 kitabın yazarı olan Dr. Lilian Glass’a göre, oturma tarzınız çevrenize ve belirli ruh halinize göre değişse de, bir kişinin plopping kalıpları onun kişiliği hakkında çok şey söyleyebilir.

İnsanlar genellikle iletişim halindeyken, ağzından çıkan sözlerden daha fazla şey söyler. Burada önemli olan şey ne söylediğimizden çok, söylediğimizde neler hissettiğimizdir. Hislerimizle ilgili konuşmak biraz zordur, bu nedenle hislerimizi çoğunlukla beden dilini kullanarak karşıya iletiyoruz.

Bu, söylemlerimizin ve onlarla ilişkimizi nasıl kurduğumuzun temelinde yatan bir anlamı olup ya da olmadığını diğer insanlar için netleştirebilir. Bu nedenle beden dili farklı insanlarla iletişim kurarken önem arz eder. Beden dili, çevremizdeki insanlarla ne şekilde ilişki içinde bulunduğumuz ve bize kim olduğumuz hakkında birçok şey söyleyebilir. Otururken her zamanki pozisyonunuz nedir? İşte kişiliğiniz hakkında bu oturma pozisyonu da birçok şey açığa çıkarabilir.

Pozisyon A

Böyle oturan kişiler karizmatik ve yaratıcıdır. Aldıkları kararlarla ilgili fazla düşünmezler, spontanedirler. Bu özellikler zaman zaman sıkıntıya sebep olabilir, fakat doğal cazibeleri böyle bir zor durumdan kurtulmalarına yardım edecektir. Bu insanlar yeni bir deneyime hazırdır ve bir macera olarak görürler hayatı. Ek olarak kolaylıkla yeni arkadaşlıklar kurabilirler ve oldukça popülerdirler. Ancak çoğu ilişkileri geçicidir.

Pozisyon B

Böyle bir pozisyon ile oturan insanlar gerçek birer hayalperesttirler. Oldukça zengin hayal güçlerine sahiptirler ve bir gündüz rüyasında kendilerini tamamen kaybedebilirler. Empatik bir kişiliğe sahipler ve farklı insanlarla kolaylıkla iletişim içerisine girebilirler, ancak bazen de bu nedenle arka planda kalırlar. Çok iyi dinleyicidirler ve kendi hisleriyle çok fazla temas halindedirler.

Pozisyon C

Bu tip kişiler konsantre olmak ve hareketsiz kalmak konusunda çok problem yaşayabilen kaotik kişilerdir. Akılları sürekli hareket halinde olup, çoğunlukla sözlerinin ne etki göstereceğini düşünmeden konuşurlar. Kolaylıkla sıkılırlar ve bir konuya dikkat verme süreleri oldukça kısadır. Çok fazla uyarıcıların olduğu bir ortam içinde daha çok parlayabilirler. İlişkilerinde de hızla ilgisizleşebilir ve onları geri çekebilecek birine ihtiyaç duyabilirler.

Pozisyon D

Genellikle çok zeki ve düşünürken rasyonel olan insanlardır. Düzenli, dakik ve tertiplidirler. Evleri genellikle kesinlikle düzenli ve temizdir ve her malzemenin kendi yeri bulunur. Biraz ketumdurlar ve kendileri hakkındaki her şeyi anında ifşa etmezler. Ancak, dürüsttürler ve dedikodudan hoşlanmazlar. Her ne olursa olsun, sakinliğini korurlar ve olaylardaki bakış açıları kolay kolay kaybolmaz.

Pozisyon E

Bu tip kişiler hedef odaklıdırlar ve kariyerlerine oldukça fazla kıymet verirler. Kendileri hakkında zorlu hedefler belirleme konusuna özen gösterirler ve bu hedefin daha azıyla asla yetinmezler. Kişisel olarak, örneğin sevgi ve sağlık söz konusu olduğu zaman, hedeflerini bu yönde belirlemeyi de severler. Dış görünüşleri de dahil her konuda oldukça fazla mükemmeliyetçidirler. Bu kişilikleri bazen sahip oldukları bazı şeyleri kaybetmelerine sebep olur, çünkü daima daha fazlasını istemekten çekinmezler.