Restoranda Michelin Yıldızlı Şefi İstifa Ettiren Çıplak Şaka

Restoranda Michelin Yıldızlı Şefi İstifa Ettiren Çıplak Şaka
Fransa'da lüks bir otelin restoranında bir komi işe başladı. Komi, 'kabul ritüeli'nin parçası olarak çıplak bir şekilde saatlerce sandalyeye bağlandı. Michelin Yıldızlı şef olay anında orada olduğu iddiaları üzerine istifa etti.

Fransa'da bulunan Hotel Du Palas isimli lüks restoranda ilginç bir istifa yaşandı. Restoranda yeni işe başlayan komi 'kabul ritüeli' olarak çıplak bir halde sandalyeye bağlandı ve saatlerce bekletildi. Michelin yıldızlı şef Aurélien Largeau, restorana yeni alınan bir çalışanın soyularak aşağılayıcı 'kabul ritüeli'ne maruz bırakıldığı ve olay sırasında kendisinin de orada olduğu iddiaları üzerine istifa etti. Largeau, iddiaların 'yanlış ve karalayıcı' olduğunu savundu.

service-1303313-1920.jpg

CİNSEL SALDIRI VE ŞİDDET SORUŞTURMASI

The Guardian gazetesinin aktardığına göre, başsavcılık, bu ayın başında olayla ilgili 'cinsel saldırı ve şiddet' iddiasıyla soruşturma başlattı.

Söz konusu olay, ilk olarak yerel gazete Sud-Ouest'e yansıdı. Gazetenin haberine göre, işe başlayan bir komi çıplak bir şekilde bir sandalyeye bağlandı, bu esnada ağzına bir elma, anüsüne ise bir havuz koyuldu. İddiaya göre, komi, Largeau da dahil olmak üzere diğer şeflerin olduğu alanda saatlerce bu şekilde bırakıldı.

2.jpg

Fransızcada 'bizutage' ya da kabaca bir çeviriyle 'kabul ritüeli' olarak bilinen ve ülkede yasak olan olayın görüntüleri, iddiaya göre sosyal medyada da paylaşıldı. Paylaşımın daha sonra kaldırıldığı ifade edilirken, polis, söz konusu paylaşımı bulmaya çalıştıklarını belirtti.

ŞEFTEN AÇIKLAMA

31 yaşındaki şef Aurélien Largeau ise olayda bir kusurunun olmadığını savunarak basında çıkan haberlerin 'yanlış ve karalayıcı' olduğunu ileri sürdü. France Bleu radyosuna yazılı bir açıklama yapan Michelin yıldızlı şef, "Pek çok basın-yayın organınca tarafıma yöneltilen iddiaları resmi olarak yalanlamak ve söz konusu haberlerde bahsedilenlerin hiçbir şekilde gerçeği yansıtmadığını belirtmek isterim" ifadelerini kullandı.

4920.webp