Meğer Onlardan Kurtulmak Çok Kolaymış: Sivrisineklerden Jet Hızında Kurtulmanın Tüyosu Belli Oldu

Meğer Onlardan Kurtulmak Çok Kolaymış: Sivrisineklerden Jet Hızında Kurtulmanın Tüyosu Belli Oldu
Havalar ısındı ve rahatsız edici sivrisinekler birçok şehirde ortaya çıktı. Özellikle İstanbul'da sivrisineklerle mücadele etmek çok zor. Küçük şehirlerde sivrisineklere karşı mücadele yapılabiliyor. İstanbul gibi şehirlerde ise bu mücadele çok zor.

Sivrisinekleri yok etmek açıkçası pek mümkün değil. Ancak sivrisineklerin zararlı etkilerinden kurtulmak mümkün. İşte sivrisineklere karşı yapabilecekleriniz.

Sivrisineklerden korunmanın en etkili yöntemleri arasında sinek ilacı kullanımı yer alır. Marketlerde ve eczanelerde rahatlıkla bulunabilen sinek ilaçları kimyasal içeriklidir. Fakat bu yöntem sadece sivrisinekleri gördüğünüz anda işe yarar. Önceden gelmelerini önlemek için farklı yöntemler tercih edilebilir.

Örneğin sivrisinek koruyucu ürünler sürmek, sivrisinekten korunma yollarında birdir. Sivrisinekten korunma sağlayacak elektrikli sinek öldürücü gibi ürünler kullanmayı da seçebilirsiniz. Bu yöntemlerden birçoğu gelen sinekleri öldürmek yerine içeri girmesini önlemeye veya uzaklaştırmaya yöneliktir.

SİVRİSİNEKTEN KORUNMANIN DOĞAL YOLLARI NELER?

Odalarda veya pencere kenarlarında lavanta, adaçayı, limon, karanfil kokuları bulundurabilir; soğan ve sarımsak kullanabilirsiniz.

Açık renk kıyafetleri koyu renkler kadar tercih etmedikleri için daha açık renklerde giyinebilirsiniz.

B ve C vitamini içerdiği için terlemeyi önleyen besinler tüketebilirsiniz.

Sirkenin güçlü kokusundan faydalanabilir, camların önüne sirke koyabilirsiniz.

Reyhan ve fesleğen bitkilerini başucunuza yerleştirebilirsiniz.

Ter ve ayak kokusuna geldikleri için sık sık duş almanız önerilir.