Gezegenin en uzun köpeği Dev Kevin, rekorun açıklanmasından birkaç gün sonra öldü

Gezegenin en uzun köpeği  Dev Kevin, rekorun açıklanmasından birkaç gün sonra öldü
Dünyanın en uzun köpeği Kevin, rekor kıran başarısını tüm dünyanın öğrenmesinden sadece birkaç gün sonra trajik bir şekilde öldü.


Kevin üç yaşındaydı.

2b16a7e8c31014f36766fb64adc30815.jpeg

Bu Guinness Rekorlar Kitabı tarafından rapor edilmiştir .

ABD'nin Iowa eyaletindeki West Des Moines'de yaşayan üç yaşındaki Büyük Danua, bu hafta bir hastalığın ardından plansız bir ameliyattan sonra hayatını kaybetti.
Kevin'in sahibi Tracy Wolfe veda konuşmasında şunları söyledi: "Tüm ailemiz Kevin'in vefatından derin üzüntü duydu. O sadece en iyi dev çocuktu! Rekoru kırabildiği ve bu ışığa kavuşabildiği için çok mutluyuz. İlgiyi çok sevdi. Keşke bu dev ırkların ve tüm köpeklerin onlardan daha uzun yaşamasını diliyorum.

e83098b2bab8221c732266ca65240a70.jpeg

Dünyanın en uzun köpeği Kevin
Kevin'in patilerinden omuzlarına kadar olan boyu 0,97 m idi; bu, üç yaşındaki bir çocuğun ortalama boyudur. Bir köpeğin sol taraftaki ortalama yüksekliği yaklaşık 0,76 m'dir.
Kevin ailenin çok önemli bir üyesiydi ve Tracy'ye, kocası Roger'a ve çocukları Alexander (12) ve Ava'ya (10) sonsuz mutluluk yaşatıyordu. "Nazik bir dev" olarak tanımlanan Kevin, kanepede kestirmekten başka hiçbir şeyi sevmiyordu. Aynı zamanda elektrikli süpürgeden korkan, süpürge yanına yaklaştığında kaçan ürkek bir köpekti.
Guinness Dünya Rekorları sözcüsü şunları söyledi: "Kevin'in beklenmedik sağlık komplikasyonları sonucu aniden vefat ettiğini öğrendiğimizde derin bir üzüntü yaşadık. Tracey ve çalıştığı veteriner kliniğindeki ekip, Kevin'i hastalandıktan sonra kurtarmak için ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Düşüncelerimiz ve desteğimiz bu zor zamanda Wolfe ailesinin yanındadır."

Yeni rekorun sahibinin kim olacağı henüz bilinmiyor.