Fareyi bul, yüksek IQ seviyenle ortamlarda havanı at: Mantarlar arasındaki fareyi 11 saniyede bulabilir misin?

Fareyi bul, yüksek IQ seviyenle ortamlarda havanı at: Mantarlar arasındaki fareyi 11 saniyede bulabilir misin?
Zeka testleri kimi zaman IQ seviyenizle ilgili bilgiler verir. İşte bu zeka testinde de size mantar tarlasıyla sesleniyoruz. Mantarların arasında bir fare saklanmış. Bu fareyi 11 saniyede bulmanızı istiyoruz. Gizli nesneleri anında bulurum diyenleri bekliyoruz. İşte o test...

Eğlenirken beyninizi geliştiren görsel testlere devam ediyoruz. Bu testleri ne kadar çok çözerseniz o kadar iyi. IQ seviyenizi net olarak vermeseler de beyin geliştiren faydalarından bahsedilebilir. Bir nesnenin ya da bir canlının gizlendiği ve izlenmesinin zor olduğu öğeler içeren görseller, optik yanılsama olarak adlandırılıyor. Bu testte de sizi yanılsamalar bekliyor. Mantar tarlası bir fareyi gizliyor. Hadi onu bulalım.

Biraz daha yakından bakmanızı öneririz.

Görsele yeniden bakın!

ekran-resmi-2023-03-22-17-34-29.png

Renklerin yakın olması sizi aldatmasın. Kahverengi, beyaz ve kırmızı renklere daha dikkatli bakın. Mavi zemin de işinizi kolaylaştıracak. Hadi biraz daha gayret edin.

Sürenizi başlatma vakti...

11, 10, 9, 8...

Süreniz azalıyor.

İpucu için...

Mantarların köklerine doğru bakarsanız işinizin kolaylaşacağını düşünüyoruz. Kökler daha sık ve gözlerinizi daha çok yoruyor olmalı.

İşte testin cevabı...

zeka-testi-23.jpg

Farenin mantarlar arasında sizi beklediğini söylemiştik. Mavi yuvarlağın içindeki fareyi gördünüz değil mi?

Etiketler :