Dedektifler açıkladı: Karınızın yada kocanızın aldattığından mı şüpheleniyorsunuz? Partnerinizin aldattığını nasıl anlarsınız?

Dedektifler açıkladı: Karınızın yada kocanızın aldattığından mı şüpheleniyorsunuz? Partnerinizin aldattığını nasıl anlarsınız?
Tarihin en eski duygularından biri de yasak aşk. Ancak üçüncü kişi için katlanılması zor yıkıcı bir duygu. Herkes zaman zaman şüpheye düşmüştür. İşinizi kolaylaştıralım. Özel dedektiflik hizmeti veren Tom Martin'e göre aldatanların sergilediği 20 davranış

Partnerinizin sizi aldattığını tespit etmek kolay değil, ancak çoğu insan muallakta kalmak yerine hayatındaki insanın ihanetiyle ilgili gerçekleri bilmek ister.

İnsanlar, sadakatsiz partnerlerini aldattıkları esnada yakalamak için ya da aldatmaya dair şüphelerini doğrulamak için uzmanlara yani özel araştırmacılara başvuruyor. Aldatanların gizli ve gayri meşru ilişkilerini ortaya çıkaran bu araştırmacılar, birinin bir şey gizleyip gizlemediğini gösteren tüm ipuçlarını biliyor.

Daha önce federal ajan olarak çalışmış ve aldatmaları ortaya çıkarma konusunda en iyi uzmanlardan ABD’nin Kaliforniya eyaletinde Martin Dedektiflik Hizmetleri'nin Başkanı Tom Martin ne zaman korkuya kapılmak gerektiğini ve az bilinen tehlike işaretlerini anlatıyor.

Martin’e göre aldatanların hepsi aynı yöntemleri izliyor.

Geçtiğimiz 40 yıl boyunca birbirine benzer belirtiler olduğuna şahitlik eden Martin, aldatmanın en iyi 20 ipucunu Seeing Life through Private Eyes adlı kitabında yazdı.

Martin’e göre belirtiler çok açık olsa da bunlardan 1 veya 2’sini tespit etmeniz endişelenmenizi gerektirmiyor. Ancak bu ipuçlarından 4 veya daha fazlasını partnerinizde gözlemliyorsanız bu onun sizi aldattığının bir işareti sayılabilir. Aldatan partnerin en çok sergilediği tavırlar, işyerinde fazla mesai, iş seyahati yapma, daha az seks ve aşırı tepkisellik. Spora gitmek ya da yeni elbise almak gibi kendini daha iyi forma sokma çabaları da partnerinizin zihninde biri olduğunun işareti olabilir.

Hayatınızdaki insanın sizi aldattığının en önemli göstergelerinden birinin de sezgi olduğunun altını çizen Martin, insanların partnerleri tam anlamıyla dürüst olmadığında bunu fark ettiğini belirtti.

part.jpeg

Aldatılıyor olabileceğinizi gösteren ipucu listesi:

1. Değişen alışkanlıklar

2. Evden erken ayrılmak ve geç gelmek

3. İş seyahatleri

4. Tatile gitmeme veya aile buluşmalarına katılmama

5. İşyerinde aşırı fazla mesai yapma

6. Açıklanamayan harcamalar

7. Gizli hesaplar (Instagram, e-posta)

8. Gizli kredi kartı faturaları

9. Ekstra kişisel bakım

10. Başkasının kokusu (boyundaki tipik ruj izi)

11. Daha önce alışık olmadığın hediyeler alması

12. Tuhaf nesneler (arabadaki prezervatifler)

13. Spora gitmek

14. Bilinmeyen bir numaradan gelen cevapsız çağrılar

15. Şifreli veya gizli mesajlar

16. Daha az seks

17. Kaçamak cevaplar verme veya aşırı tepkisellik

18. Bariz yalanlar

19. Sinirlilik veya çabuk öfkelenme

20. Sürpriz ziyaretlerden nefret etme (aldatan için uygunsuz bir zaman olabilir)