Bu basit ve doğal yöntemle çok kirli havlularınızı yeniden bembeyaz ve yumuşak hale getirebilirsiniz

Bu basit ve doğal yöntemle  çok kirli havlularınızı yeniden bembeyaz ve yumuşak hale getirebilirsiniz
Çamaşırlarınızı beyaz tutmak özellikle havlu söz konusu olduğunda zor olabilir. Yıkandıklarında temizlenebilirler, ancak çoğu zaman grimsi renk tonu kalır. Zamanla grileşen beyaz bir kumaştan daha çirkin bir şey yoktur muhtemelen; yumuşaklığını ve kabarıklığını kaybetmeye başladığında daha da kötüleşir.

Ancak kirli havluları atmadan önce sorunu çözebilecek doğal bir ürün var. Boraks, havluları ağartmak ve yumuşak dokularını eski haline getirmek için kullanın; çünkü boraks, en güçlü kimyasallardan biridir.

havlu.webp

Deterjan güçlendirici görevi gören beyaz toz formunda eczanelerde mevcuttur. Boraks tozu havluları beyazlatmanın yanı sıra lekelerin çıkarılmasına da yardımcı olur.

Nasıl kullanılır?

Bu ürünü kullanmak için yarım su bardağı toz çamaşır deterjanını yarım su bardağı boraks ile karıştırın. Kirli havlularınızı çamaşır makinesine koyun ve ardından boraks ve deterjan karışımını dökün.

Havluları hassas bir programda yıkayın ve ardından kuruması için asın. Sadece havluların grimsi tonunun kaybolduğunu değil aynı zamanda havluların son derece beyaz ve yumuşak hale geldiğini de göreceksiniz.

Boraks nedir?

boraks.webp

Boraks, büyük öneme sahip bir bor bileşiği, bir mineral ve borik asit tuzudur. Boraks tozu beyazdır ve suda çözünebilen yumuşak, renksiz kristaller içerir. Ticari olarak temin edilebilen boraks kısmen dehidre edilmiş olmasına rağmen, genel olarak boraks bileşiğin oktahidrat formunu ifade eder.