Bruce Willis'in eşinden paparazzilere çağrı: Kocama bağırmayın

Bruce Willis'in eşinden paparazzilere çağrı: Kocama bağırmayın
Emma Heming Willis, paparazzilerden yakın zamanda demans teşhisi konan eşi Bruce Willis'le "mesafelerini korumalarını" ve ona bağırmayı bırakmalarını istedi.

Hafta sonu Instagram'da paylaştığı videoda Emma, Bruce arkadaşlarıyla Santa Monica'da buluştuğunda fotoğrafçıların oyuncuyla konuşmaya çalışmasıyla ilgili bir olayı anlattı.

Independent Türkiye'nin haberine göre Emma Heming Willis, paylaşımında "Demanslı birine bakıyorsanız, o kişiyi dışarı çıkarmanın ve sadece bir fincan kahve alırken bile güvenli bir şekilde yönlendirmenin ne kadar zor ve stresli olabileceğini biliyorsunuz. Hâlâ verilmesi gereken çok fazla eğitim olduğu açık. Bu sefer eşimin dışarıdaki özel anlarını yakalamaya çalışan fotoğrafçılara ve videoculara sesleniyorum. Sadece mesafenizi koruyun. Bunun sizin işiniz olduğunu biliyorum ama belki mesafenizi koruyabilirsiniz" ifadelerine yer verdi.

Emma Heming Willis, sözlerine şöyle devam etti:
"Lütfen kocama bağırmayın, nasıl olduğunu falan sormayın. Bağırışlar yapmayın. Ona mesafe tanıyın. Ailemizin veya o gün onunla birlikte olan herhangi birinin onu A noktasından B noktasına güvenli bir şekilde ulaştırmasına izin verin. Bu benim açıklamam."

Emma Heming Willis'in ricası, eşinin önceki bilişsel afazi tanısının frontotemporal demansa dönüştüğü haberinden birkaç hafta sonraydı.

İnternette paylaşılan bir güncellemede Willis ailesi şu ifadeleri kullandı:
"Artık daha spesifik bir tanımız var: frontotemporal demans (FTD olarak bilinir). İletişim zorlukları, Bruce'un geçirdiği hastalığın ne yazık ki sadece bir semptomu. Bu acı verici olsa da sonunda net bir teşhis konması rahatlatıcı."

Rahatsızlığı "zalim bir hastalık" olarak nitelendiren aile, "FTD en yaygın demans türü ve tanı koymak yıllar alabileceğinden, FTD muhtemelen bildiğimizden çok daha yaygın. Henüz hastalığın tedavisi yok, bu gerçeğin gelecek yıllarda değişebileceğini umuyoruz. Bruce'un rahatsızlığı ilerledikçe medyanın, çok daha fazla farkındalık ve araştırmaya ihtiyaç duyan bu hastalığa ışık tutmaya odanlanabileceğini umuyoruz" dediler.

Etiketler :