Bremen Mızıkacıları'ndan oluşan bir kişilik testi: Bu görselde kaç tane hayvan var? Bulduğunuz hayvan sayısı ne anlatıyor?

Bremen Mızıkacıları'ndan oluşan bir kişilik testi: Bu görselde kaç tane hayvan var? Bulduğunuz hayvan sayısı ne anlatıyor?
Görsel zeka testleriyle kişilik özellikleriniz hakkında tespitler yapılabiliyor. Bu görsel testte de çok sayıda hayvan yer alıyor. Doğru bulduğunuz her hayvan sayısı aslında kişiliğiniz hakkında bilgiler verebiliyor. Peki siz kaç tane hayvan görüyorsunuz? Hayvan sayısına göre hangi kişilik özelliklerine sahip olabilirsiniz?

Bulmacalar, desenlerden oluşan optik illüzyonlar ve saklı nesneyi bulduran zeka testleri... Hepsi de beyninize hitap eden oldukça faydalı aktiviteler arasında ye alıyor. Aynı zamanda bu testlerle kişiliğiniz ve zeka seviyeniz hakkında da ipuçları yakalayabiliyorsunuz.

Dikkatli biri olup olmadığınız, hayatınızı ayrıntılara göre kurgulayıp kurgulamadığınız bu testlerde kendini ele veriyor. Karşınızda bulunan beyaz ve siyah renklerin kullanıldığı görsel de çok sayıda hayvandan oluşuyor. Nesneleri nasıl gördüğümüzün, beynimizin çalışma şekliyle ilgili bilgiler verdiğini bilim insanları da ifade ediyor. Görüş açımız kişiliğimizi de ortaya çıkarıyor.

Siz bu optik illüzyonlar arasında ne kadar hayvan bulursanız kişilik özellikleriniz de ona göre değişiyor.

Görsele yeniden bakmak ister misiniz?

zeka-testi-11.jpg

Pek çok hayvanı içine alan bu görsel zeka testinde beyaz ve siyah renkler yer alıyor. Bu da hayvan sayısını arttırmanızı engelliyor. Siz kaç tane hayvan gördünüz?

İşte kişilik testinin çözümleri...

Hayvan sayılarına göre nelere dikkat etmelisiniz?

1 ile 3 arasında hayvan: Görsele daha uzun bakmanızı tavsiye ediyoruz. Eksik kalan yanlarınız var.

4 ile 6 arasında hayvan: Çabuk fark edilenleri gördünüz ama gözden kaçırdıklarınız çok fazla.

7 ile 9 arasında hayvan: Detayları fark etmekte zorluk yaşamıyorsunuz. Ayrıntılara dikkat sizin işiniz.

10 ile 13 arasında hayvan: Ayrıntılar gözünüzden kaçmıyor. Şahane bir gözlem yeteneğiniz ve şahin bakışlarınız var.

Etiketler :