Kürdistan logolu şapka Şalpazarını ayağa kaldırdı: Başkan şapkaları yaktı

Kürdistan logolu şapka Şalpazarını ayağa kaldırdı: Başkan şapkaları yaktı
Trabzon’un Şalpazarı İlçesinde Kürdistan logolu şapka üretilmesi üzerine belediye ayağa kalktı. Belediye başkanı Refik Kurukız, zabıtalarla beraber fabrikaya baskın düzenleyerek, Kürdistan logolu şapkaları imha etti.

Fabrikada, Kürdistan logolu şapka üretildiği bilgisini alan ilçe belediye başkanı Refik Kurukız, zabıtaları da yanına alarak fabrikaya baskın düzenledi. Fabrikada üretilen Kürdistan logolu şapkaları, fabrikanın dışına çıkaran Kurukız, şapkaları yakarak imha etti.

Şapkalar imha edildi

İlçeyi karıştıran üretimle ilgili konuşan Başkan Refik Kurukız, “Burası Şalpazarı. Çepni kültürümüzü, atalarımızın mirasını burada yaşatıyoruz. Burası özbe öz Türk yurdudur. İlçemizde böyle bir hadisenin yaşanması tüm ilçe halkımız gibi beni de derinden üzmüştür. Belediyemiz olaya anında müdahale yaparak şapkaları imha etmiştir” dedi.

'Hainlere hizmet edecek bir ürünü yaptırmayız'

"İlçemizde tekstil imalatı yapan firmanın bu amblem ve renkleri taşıyan üretim yapması üzerine biz de kayıtsız kalamadık. Biz Türk milletiyiz. Ülkemizi bölmek isteyenlerin amblemleri Şalpazarı ilçesi'nde üretilemez. Türk milliyetçisi olarak bunların burada üretilmesine burada müsaade edemeyiz. PKK örgütüne hizmet edecek olan amblemin burada üretilmesi bizi üzdü. Şehitlerimizin bize emanet ettiği bu vatan topraklarında hainlere hizmet edecek bir ürünü burada yaptırmayız. Son damla kanımıza kadar mücadele edeceğiz.”