Nadira olayı ile ilgili son bilgileri avukatı Halk TV'ye anlattı

Halk TV, Nadira Kadirova olayını takibe devam ediyor. Nadira'nın ailesinin avukatı İlyas Doğan, son durumu Fırat Karabulut'a anlattı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 10 Mayıs 2020 15:35
Nadira olayı ile ilgili son bilgileri avukatı Halk TV'ye anlattı

Haber: Fırat Karabulut

AKP İstanbul Milletvekili Şirin Ünal'ın evinde çalışan Özbek vatandaşı Nadira Kadirova'nın ölümüne ilişkin verilen takipsizlik kararına yapılan itiraz reddedildi. Kadirova'nın avukatı İlyas Doğan, dosyanın ciddi bir şekilde incelenmediğini ve 2 satırlık kararla itirazın reddedildiğini söyledi.

AKP’li Şirin Ünal’ın evinde ölü bulunan Nadira Kadirova’nın dosyasına verilen takipsizlik kararına yapılan itiraz reddedilerek dosya kapatıldı.

Karara ilişkin ulaştığımız Kadirova'nın avukatı İlyas Doğan olan biteni Halk TV'ye anlattı.

Nadira Kadirova'nın avukatı İlyas Doğan:

"Davada avukat sıfatıyla bulunmam takipsizlikten sonra söz konusu oldu. Karardan sonra aile bana ulaştı. Ben de davayı üstlenirim diyerek 'evet' dedim.

Bu süre içinde Özbekistan'dan vekaletname çıkarma işlemleri uzun sürdü ama ben dosyaya çalıştım. Eğer vakit olsaydı alternatif adli tıp raporu hazırlatacaktım. 15 gün buna yetmedi. Vekalet bile 1 haftadan uzun sürdü. Dosyadaki eksikleri tespit edip dile getirdim.

Eksiklerden bazıları şöyle:

1. Olay yerine ilk gelen polislerin ifadesi alınmadı. Bu tür ölüm olayında ilk müdahale eden emniyet görevlilerin sözlü olarak ifadesi alınması gerekir. Bu yapılmadı.

2. Olayın intihar olduğu ev sahibi Şirin Ünal tarafından ifade edilmiş, her şey ona göre dizayn edilmiş. Orada 4 kişi daha var ölüm anında. Delil tespit yapılmamış.

3. Kadirova hakkında otopsi öncesinde fotoğraf-video var ama otopsi sırasında da olması gerekiyordu. Onlar yok.

İtirazda bunu da dile getirdim ama itirazımız kabul edilmedi. Eksik soruşturma demektir bu. Sonuçta 2. Sulh Ceza Hakimi dosyayı ciddi olarak incelemeden iki satırlık kararla itirazı reddetmiş."

İlgili Haberler