Minibüsten düştü, 'işe geç kaldım' diyerek gitmek istedi

Etimesgut'ta kapısı açık minibüsten düşen kadın kafasından yaralandı. Görgü tanıkları yaralı kadının, 'işe geç kaldım' diyerek gitmek istediğini ancak yardıma koşanların buna izin vermediğini söyledi. Hastaneye kaldırılan kadının hayati tehlikesinin olmadığı öğrenildi.

Ankara'nın Etimesgut ilçesinde sabah işe gitmek için evden çıkan N.K., evinin yakınındaki caddede, Mustafa T.'nin kullandığı minibüse bindi.

N.K., TBMM Caddesi’nde kapısı açık ilerleyen minibüsten düştü. Yaralanan N.K.'nin yardımına minibüsü durduran Mustafa T. ve yolcular ile çevredekiler koştu.

İhbar üzerine bölgeye sevk edilen sağlık ekiplerinin ilk müdahalesini yaptığı N.K., Sincan Devlet Hastanesi'ne kaldırdı. Tedaviye alınan N.K.'nin hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi. Sürücü Mustafa T., polis tarafından ifadesinin alınması için polis merkezine götürüldü.

kapisi-acik-ilerleyen-minibusten-dusen-kadin-yaralandi-3345-dhaphoto5.jpg

'İşe geç kaldım' diyerek kalkmak istedi'

Görgü tanığı site güvenlik görevlisi, minibüsün kapısı açık şekilde hareket halindeyken kazanın meydana geldiğini söyleyerek, "O sırada kadının sırt üstü yola düştüğünü gördüm. Ben de panikle çığlık atarak hemen kadının yanına koştum. O sırada minibüs sürücüsü de aracı yol kenarına çekip kadının yanına geldi. Kadının kafası kanıyordu ve bilinci yerindeydi. O sırada 'işe geç kaldım' diyerek kalkmak istedi. Biz izin vermedik. Daha sonra ben biraz minibüs sürücüsü ile tartıştım. 'Neden kapın açık ilerliyorsun' dedim. Sürücü de 'Hemen ileriden yeni yolcu aldım, ondan kapı açıktı' dedi" ifadelerini kullandı.

Kaynak:DHA