İki müdür okulun kalorifer kazanını sattı

İki müdür okulun kalorifer kazanını sattı
Tunceli Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görevli 2 şube müdürünün tadilatta olan bir okulun tonlarca ağırlığındaki iki kalorifer kazanını ihalesiz sattıkları iddiaları üzerine valilik tarafından soruşturma başlatıldı.

FERİT DEMİR/TUNCELİ

Tunceli Milli Eğitim Müdürlüğü'nde, İnşaat İşlerinden Sorumlu Şube Müdürlüğü görevinde bulunan S.K ile Destek Hizmetlerinden Sorumlu Şube Müdürlüğü görevinde bulunan S.P, milli eğitim müdürlüğünün taşınacağı eski bir okul binası ile bir ortaokulun tonlarca ağırlığındaki 2 kalorifer kazanını sattı.

Kurban Bayramı tatili sırasında gerçekleşen olay bir başka hurdacının yaptığı şikâyet sonrası ortaya çıktı.
Ortaya çıkan skandal sonrası Tunceli Valiliği İle İl Milli Eğitim Müdürlüğü soruşturma başlattı. İki şube müdürünün soruşturmaya rağmen hala görevlerine devam ettikleri öğrenildi.

4b62db0f-ed96-46a6-93ad-553086abb6a6.jpg

Ortaya çıkan olaya sert tepki gösteren CHP Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu halktv.com.tr’ye yaptığı açıklamada, iki şube müdürünün durumun açığa çıkmasından sonra hurdalardan bir kısmanın geri getirildiğini belirterek, “Bu skandala karışan bir şube müdürü AKP'den Belediye Başkan Aday Adayı olmuş ve soruşturmaya rağmen görevlerinden el çektirilmemiş. Bu durumu kabul etmiyoruz. Bugün Tunceli Adliyesine giderek suç duyurusunda bulunacağım” dedi.
CHP'li Şaraoğlu, Tunceli Milli Eğitim’de skandala ismi karışan şube müdürü S.K'nin önceki dönemde Hakkari'nin Çukurca İlçesi’nde AKP'den belediye başkan aday adayı olduğunu ve arkasında bulunan siyasi güç nedeniyle dokunulamadığını da iddia etti.