İki kardeş serinlemek için girdiği gölde boğuldu

İki kardeş serinlemek için girdiği gölde boğuldu
Batman'da iki kız kardeş serinlemek için göle girdiler. Bir süre sonra gölden çıkmayan kardeşleri merak eden yakınları ekiplere haber vardı. Dalgıçların çalışmalarıyla iki kızın cansız bedeni bulundu.

Batman'ın Hasankeyf ilçesindeki Palamut Köyü yakınlarında bulunan gölün yakınına piknik yapmak için gelen Teymur ailesinin Fatma ve Evin adındaki iki kızı serinlemek için suya girdi.

Fatma ve Evin Taymur sudan çıkmayınca, yakınları 112 Acil Çağrı Merkezi’ni arayıp, yardım istedi.

İstanbul'dan gelmişler

İhbar üzerine bölgeye itfaiye, arama kurtarma, AFAD ve sağlık ekipleri sevk edildi. Batman İtfaiyesi'ne bağlı dalgıçların çalışmalarıyla Taymur kardeşlerin cansız bedenlerine ulaşıldı. Yapılan incelemenin ardından kız kardeşlerin cenazesi otopsi için Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Kardeşlerden Fatma Taymur’un Kurban Bayramı için İstanbul'dan geldiği ve 8 aylık erkek bebeği olduğu öğrenildi.

batman.jpg

'Dalgıçlar orada olsaydı canlı çıkarırdı'

Olayın yaşandığı gölette dalgıç ekibi bulunmasını isteyen baba Metin Taymur, "Benim başıma geldi başkasının başına gelmesin. Böyle bir durumda dalgıç olmadığı zaman bir şey yapamayız. On kere daldık ama çıkarma imkanımız olmadı. Dalgıçlar orada olsaydı canlı çıkarırdı. Çocuklarım eşimle su kenarına indi. Ben bahçenin içerisindeydim. Allah'ın takdiri. Eşim ve 3 kızım gidiyor. Ben yetişene kadar olay olmuştu" dedi.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Kaynak:DHA