Hem dükkanına hem de oğluna kurşun yağdırdılar

Esenyurt'ta dönerciyi kurşunladılar, aynı hafta içinde işletme sahibinin oğluna kurşun yağdırdılar. İşletme sahibi, kendisinden haraç istediklerini, bunu kabul etmeyince de saldırıların yaşandığını anlattı.

İstanbul Esenyurt'ta 10 Temmuz Pazar günü Mustafa Ekinci'nin sahibi olduğu dönerci, bir grup tarafından kurşunlandı. Aynı şüpheliler bir hafta sonra da Ekinci'nin oğlu Sezer Ekinci'yi silahla saldırıda bulundu. Bacağından yaralanan Sezer Ekinci, hastanede tedavi edildi. Saldırılarla ilgili polise ihbarda bulunan Mustafa Ekinci, haraç vermeyi kabul etmediği için önce iş yerine sonra da oğluna saldıran şüphelilerden şikayetçi oldu.

'Adalet bu mu?'

Uzun süredir bu çete üyelerinin kendisini tehdit ettiğini söyleyen Mustafa Ekinci, "Haraç istediler, vermeyeceğimi söyleyip gönderdim. Bayramın ikinci günü dükkanıma saldırdılar. Emniyete gittim, yakalayacaklarını söylediler. Bununla da kalmadı, çocuğum işten dönerken öldürmek için ateş ettiler. Çocuk kaçıp bir dükkana giriyor. Sürekli peşimdeler, hala ellerini kollarını sallayarak geziyorlar. Adalet bu mu? Biz esnaf olarak ekmeğimizin peşindeyiz. Şu an bizim canımız tehlikede. Nerede nasıl saldıracaklarını bilmiyoruz. Öldürmek için ateş ediyorlar ama karakol mala zarar vermek suçundan ifade alıyor. Böyle bir şey var mı?" dedi.

'5 el ateş ettiler'

Silahlı saldırıya uğrayan Sezer Ekinci ise, "Gece işten çıktım, servisten indiğimde karşılaştık. Can havliyle berbere kaçtım. O sırada 5 el ateş ettiler. Bir tanesi berberin içine girerken bacağıma geldi. Daha önce de dükkanı karıştırmaya gelen çocuklar bunlar" şeklinde konuştu.