Gürle Dağı'ndan atlayan paraşütçüden acı haber
Haber Giriş: | Haber Güncelleme: 16.05.2021 23:57

Gürle Dağı'ndan atlayan paraşütçüden acı haber

Bursa'nın Orhangazi ilçesindeki Gürle Dağı'ndan yamaç paraşütüyle atlayış yaptıktan bir süre sonra gözden kaybolan paraşütçünün yapılan arama çalışmaları sonucunda cansız bedenine ulaşıldı.

Bursa'nın Orhangazi ilçesindeki Gürle Dağı'ndan yamaç paraşütüyle atlayış yaptıktan bir süre sonra gözden kaybolan paraşütçünün cansız bedenine ulaşıldı.

İlçede kuruyemiş işletmesi bulunan amatör yamaç paraşütü sporcusu evli ve bir çocuk babası Muammer Yolcu bugün öğleden sonra ailesi ve arkadaşlarıyla çıktığı Gürle Dağı'ndan atlayış gerçekleştirmişti. Yolcu, olumsuz hava koşulları nedeniyle bir süre sonra gözden kaybolmuştu.

Ailesi ve arkadaşlarının ihbarda bulunması üzerine olay yerine jandarma ve AFAD, AKUT, NAK ve BAKUT ekipleri sevk edilmiş, Yolcu için Gürle Dağı çevresinde arama çalışmaları başlatılmıştı. 

Orhangazi İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin kendilerini konuyla ilgili bilgilendirdiğini anlatan Bayram, "Biz de görgü tanıklarıyla yaptığımız görüşmelerden aldığımız son bilgilere göre, ekipleri o noktaya yönlendirmeye çalışıyoruz. Şu an itibarıyla yaklaşık 500 arama kurtarma personeli var. Köpeklerle birlikte yoğun bir arama çalışması devam ediyor. Yakın tanıdığım arkadaşımıza sağ salim kavuşacağımıza inanıyorum. Telefonu çalıyor ama kendisi cevap vermiyor. Kendisi sağlıklı mı, değil mi o noktada bir bilgimiz yok" ifadelerini kullandı. 

Bayram, görgü tanıklarıyla konuştuğunu belirterek, "Tam yoğun sağanağın olduğu zaman paraşütün havada döndüğünü fark etmişler. Daha sonra Kaynak mevkisinde çoban arkadaşımız o bölgeden geçtiğini görüyor. O noktada arama çalışmaları devam ediyor" diye konuştu.

(AA)

Türkiye