Bursa'da 4 kaçak motokaravana el konuldu

Bursa'da 4 kaçak motokaravana el konuldu
Bursa'da yurtdışına çıkarılıp daha üst model araçların bilgileri kullanılarak tekrar Türkiye’ye sokulduğu tespit edilen 4 motokaravan ele geçirildi.

Bursa Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü'nün çalışmaları kapsamında, Türkiye plakalı motokaravanların yurtdışına çıkarılıp, daha üst model veya daha üst donanımlı motokaravan taşıtların bilgisi kullanılarak yeniden Türkiye'ye sokulduğu bilgisine ulaşıldı.

Araçların şaselerinin kazındığı, silindiği veya metal levha tatbik edilerek yeni şase numarası yazılması gibi işlemlerin yapıldığını belirleyen Gümrük Muhafaza ekipleri, 6 adrese operasyon düzenledi.

Operasyonda 4 motokaravan ele geçirildi. Yakalanan motokaravanlarda, teknik inceleme sonucu, şasi, model gibi bilgilerde değişiklik yapıldığı anlaşıldı.

Ele geçirilen 4 motokaravanın yaklaşık 1 milyon 553 bin lira değerinde olduğu tespit edildi. Gözaltına alınan 3 şüpheliden 2'si Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu'na muhalefetten tutuklandı. Olayla ilgili soruşturma, Cumhuriyet Başsavcılığı'nca sürdürülüyor.