Avrupa'dan döndü karantinadan kaçtı: Arkadaşları tarafından ihbar edildi

Almanya'dan Türkiye'ye İsviçre üzerinden dönen Sakaryalı bir esnaf karantinadan kaçtığını belirtince diğer esnaflar tarafından ihbar edildi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 18 Mart 2020 07:27
Avrupa'dan döndü karantinadan kaçtı: Arkadaşları tarafından ihbar edildi

Olay Sakarya, Atatürk Sanayi Sitesi’nde yaşandı. Edinilen bilgiye göre, bir süre önce Almanya’ya giden bir Sakaryalı esnaf, Almanya-Türkiye arasındaki uçuşlar iptal edilince bir süre ülkeye dönemedi. İsviçre’den Türkiye’ye uçuşların serbest olduğunu duyunca da Almanya’dan İsviçre’ye giderek, oradan hava yoluyla İstanbul’a geldi.

"Herkesi atlattım" dedi 

Sözcü'den Erhan Kaytanbay'ın haberine göre; 14 gün kuralına uymayıp geldiği gün, Sakarya’daki Atatürk Sanayi Sitesi’ndeki iş yerine giden esnaf, burada görüştüğü arkadaşlarına, “Atatürk Havalimanı’nda herkesi atlattım. Beni karantinaya alamadılar” dedi. Daha sonra iş yerinde çalışmaya başladı.

Sağlık ekipleri polis eşliğinde geldi 

Bu durum üzerine sanayi sitesindeki diğer esnaflar, karantina altında olması gerekirken iş yerine gelen arkadaşlarını polise ve 112 ekiplerine ihbar etti. Polis eşliğinde sanayideki dükkâna gelen 112 ekipleri, şahsı polis zoru ile gözaltına aldı.

Karantina hastanesine götürüldü 

Serdivan’da coronavirüs hastanesi olarak ayrılan Toyota-Sa Hastanesi’ne götürülen esnafın, kontrol amaçlı karantina altına alındığı belirtildi. Esnafın sağlık ve polis ekiplerince sanayi sitesinden alınması olay yerinde bulunan bir kişi tarafından cep telefonu kamerasına kaydedildi.