Katlanabilir iPhone için Apple’dan şaşırtıcı açıklama!

Katlanabilir iPhone için Apple’dan şaşırtıcı açıklama!
Kısa bir süre önce Unpacked 2019 etkinliğinde Samsung’un katlanabilir telefonu Galaxy Fold, MWC 2019’da ise Huawei’nin katlanabilir telefonu Mate X tanıtıldı. Apple’ın kurucularından Steve Wozniak, bu konu hakkında iPhone açıklaması yaptı.

Her iki telefonunda günlük kullanıma uygunluğu ve kalınlık gibi tasarımsal dezavantajları başlı başına bir tartışma konusu. Ancak, teknolojinin akıl almaz gelişimi nedeniyle ilerleyen yıllarda oldukça ince bir kasaya sahip olan katlanabilir telefonların hayatımıza girmesi şaşırtıcı olmayacaktır.

Apple’ın kurucusundan katlanabilir iPhone açıklaması!

Tabi, Samsung ve Huawei’nin yani akıllı telefon sektörünün iki büyük devinin katlanabilir telefonunu tanıtması ile birlikte gözler en büyük rakip olan Apple’a çevrildi. Apple’ın kurucularından Steve Wozniak, Bloomberg ile yaptığı röportajda katlanabilir telefon konusundaki endişelerini dile getirdi.

iPhone X’te kullandıkları çentikli ekran ile telefon sektöründe yeni bir dönemi başlattıklarını belirten Wozniak, aynı zamanda biyometrik doğrulama ve mobil ödeme konusunda Apple’ın lider konumda olduğunu belirtiyor.

Wozniak’ın Apple’ın geride kaldığını düşündüğü nokta ise katlanabilir ekranlar. iPhone modellerinde katlanabilir ekranları görmeyi gerçekten istediğini belirten Wozniak, öne çıkan bu teknoloji için Apple’ın şu anda herhangi bir hazırlığının bulunmadığını acıkça dile getirdi.

Bazı kaynaklar ise Apple’ın katlanabilir iPhone için yavaş yavaş adım atmaya başladığını ve önümüzdeki yıllarda bir sürpriz yapabileceğini belirtiyor.