Taşıdıkları demir, yüksek gerilim hattına değince ayak tabanları patladı

Erzincan'da meydana gelen olayda, amca çocukları Mustafa Yalçın ile Ahmet Yalçın'ın birlikte taşıdıkları inşaat demiri yüksek gerilim hattıyla temas edince her ikisinin de ayak tabanları patladı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 16 Ocak 2021 11:32
Taşıdıkları demir, yüksek gerilim hattına değince ayak tabanları patladı

Erzincan'ın Tercan ilçesine bağlı Kalecik köyünde, amca çocukları Mustafa Yalçın (13) ile Ahmet Yalçın'ın (16) birlikte taşıdıkları inşaat demiri yüksek gerilim hattıyla temas edince her ikisinin de ayak tabanları patladı. Olaydan sonra baygınlık geçiren kuzenler, akrabaları Muhanur Yalçın (60) tarafından vücutlarındaki elektriği alsın, diye toprağa gömdü. Köye gelen sağlık ekibince 2 çocuk, ambulansla hastaneye kaldırıldı. 

Köyde kendilerine ait inşatta demir taşıyan Mustafa Yalçın ile Ahmet Yalçın'ın birlikte tuttukları inşaat demiri, hemen üstlerinde duran yüksek gerilim hattı ile temas etti. Bu sırada acıyla yere düşen amca çocukları, ayak tabanları da patlarken baygınlık geçirdi.

160120210931086513216.jpg

Bellerine kadar toprağa gömüldüler

Bu sırada olayı görüp gelen Muhanur Yalçın, çocukları vücudundaki elektriği alması için bellerine kadar toprağa gömdü. Köye gelen sağlık ekibince ambulansla Erzurum'daki Şehir Hastanesi Yanık Tedavi Merkezi'ne kaldırılan 2 çocuğun tedavisi devam ediyor. Sağlık durumları her geçen gün iyiye giden amca çocuklarının elektrik akımının ayak tabanında açtığı delikler kapatılmaya çalışılıyor.

DHA