“Tarım Bakanı da TikTok'ta istifa etsin” çağrısına bakan gülümsemiş

“Tarım Bakanı da TikTok'ta istifa etsin” çağrısına bakan gülümsemiş

Saygı Öztürk, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in grup toplantısından “Tarım Bakanı da TikTok'ta istifa etsin” çağrısına Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli'nin gülümsediğini yazdı.

Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk, bugünkü 'İYİ Parti harekete geçti' başlıklı yazısında İYİ Parti lideri Meral Akşener'in Berat Albayrak'ın Instagram üzerinden istifa etmesinin ardından partisinin grup toplantısında söylediği “Tarım Bakanı da TikTok'ta istifa etsin” sözlerine Bakan Pakdemirli'nin sadece gülümsediğinin anlatıldığını yazdı.

Öztürk'ün yazısının ilgili bölümü şöyle: 

"TBMM Plan Bütçe Komisyonu'nda Tarım ve Orman Bakanlığı bütçesi ele alındı. Bazı bakanlar, soruların bir kısmını yazılı olarak cevaplandıracağını söyler. Bakan Bekir Pakdemirli, başkandan izin aldı ve soruların tamamını sözlü olarak cevaplandıracağını söyledi.

Bütün sorulara da cevap verdi. Üzerinde en çok durulan konulardan birisi de niçin buğday ithal edildiğiydi. Bakan, 500 bin ton buğday fazlalığımız olmasına karşın, buğday ithal etme nedenini, “Dahilde işleme rejimi kapsamında bunun işlenip ihraç edilmesi” olarak açıkladı. Kuşkusuz, saman ithalatı da yılların gündem konusu olmaya devam etti.

Dün bakanlık yetkililerine sordum, Bakan'ın bütün sorulara cevap verdiğini, milletvekillerinin de bu cevaplar sonrası Bakan'a teşekkür ettiğini söylediler. Peki Bakan,  “TikTok'ta istifa etsin” önerisini nasıl karşıladı? Anlatılana göre Bakan sadece gülümsemiş."

Yazının tamamı için tıklayın

Gündem